Rolety czy firany? Co lepsze?

Wpływ na wygląd pomieszczenia

Firanki wieszane w oknach mieszkań czy domów stanowią element dekoracyjny widoczny na zewnątrz i wewnątrz. Nadają pomieszczeniu przytulności oraz ciepła. Produkty te dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dlatego pozwalają na tworzenie wielu ciekawych aranżacji. Wykonane z delikatnych tkanin nie zaciemniają wnętrza, lecz skutecznie chronią przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Przyczyniają się także do zmniejszenia akustyki pomieszczeń. Firanki montowane są na karniszach. Przykłady ciekawych modeli znaleźć można na stronie https://rolety.eu/pl/4-karnisze. Coraz więcej osób urządzając wnętrze mieszkania czy domu, stawia jednak na rolety. Tego rodzaju produkty wyglądają niezwykle efektownie i znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki nim pomieszczenia wyglądają bardzo estetycznie. Niewątpliwą przewagą rolet nad firanami jest możliwość regulacji ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza.

Utrzymywanie czystości

Popularność rolet wynika nie tylko z ich efektywnego wyglądu, ale również ze względów praktycznych. Są one zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu od firan. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, by pozbyć się kurzu. Jeśli chodzi o firany, tutaj proces czyszczenia jest zdecydowanie bardziej skomplikowany. Pierwszym krokiem jest ich zdjęcie z karniszy, kolejnym jest wypranie tkaniny, wyprasowanie, a następnie ponowne założenie. Wszystko to wymaga dużo czasu. Dodatkowo firany po pewnym czasie zaczynają żółknąć i szarzeć, tracąc swój efektowny wygląd. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej osób rezygnuje z nich na rzecz rolet. Osoby niezdecydowane mogą zajrzeć na stronę rolety.eu, by przekonać się, jak efektownie mogą wyglądać okna wyposażone w nowoczesne rolety wewnętrzne. Być może po odwiedzeniu tej strony uznają, że czas tradycyjnych firan powoli przemija.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 9 =