Motywy morskie i żeglarskie – jak można je włączyć do wystroju wnętrz

Miłośnicy morza, którzy chcą zaznaczyć we wnętrzach własnego domu słabość do fal oraz lin masztowych, nie mają prostego zadania. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. To, o czym warto pamiętać w przypadku stylu marynistycznego to umiar. Jeśli przesadzimy z motywami statków, a ściany wyłożymy muszelkami, otrzymamy bardzo męczący oraz tandetny efekt. Lepiej więc wybrać o jeden dodatek za mało niż za dużo. 

Morze na tekstyliach

Tak jak w każdym innym przypadku, wybrany motyw najłatwiej wprowadzić w akcesoriach tkaninowych. Nie oznacza to, że mamy od razu obić kanapę tapicerką w kotwice. Wystarczy np. pościel w stylu żeglarskim z ulubionym symbolem nawiązującym do naszej największej miłości, czyli morza. Ładnym dodatkiem w sypialni z tego typu elementem będzie delikatna, szklana misa wypełniona piaskiem oraz muszlami. Na ścianie natomiast możemy powiesić ciekawy obraz lub fotografię przedstawiającą wspaniałe, polskie wybrzeże. Jeśli natomiast chcemy urządzić salon w takim klimacie, kupmy kilka poduszek wpisujących się w stosowną estetykę, a na stole połóżmy podkładki ze sznurka jutowego. Do tego możemy zainwestować w prawdziwe koło ratunkowe, które będzie ozdabiało przestrzeń wypoczynkową. To odważna, ale wciąż gustowna propozycja.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 5 =