Jak bezpiecznie stosować opryski?

Każdy posiadacz ogrodu, czy większego zielonego kawałka terenu, chciałby cieszyć się naturą, bez uciążliwych komarów i meszków, które to potrafią zrujnować mile zapowiadający się wieczór. Na szczęście możemy poradzić sobie z nimi specjalnymi opryskami na muchy. Na rynku dostępnych jest coraz więcej środków i preparatów na pozbycie się niechcianych insektów. Powinniśmy jednak pamiętać, że mimo iż są one bezpieczne dla ludzi oraz większych zwierząt, takich jak psy i koty, mogą ona przyczynić się do malejącej populacji pszczół i innych przydatnych dla nas zapylaczy.

Zasady bezpieczeństwa podczas stosowania oprysków

Aby zachować bezpieczeństwo przy opryskach na komary należy stosować się do kilku wskazówek. Przede wszystkim nie wolno wykonywać oprysków w bliskim zakresie pasiek oraz wolnostojących uli. Nie można również opryskiwać roślin, które aktualnie kwitną. Po trzecie opryski powinno przeprowadzać się późnym wieczorem, a nawet po zmroku, kiedy to pszczoły udają się na zasłużony spoczynek. Środki nowej generacji mają krótszy czas wchłonięcia przez rośliny, więc już po kilku godzinach nie stanowią one zagrożenia dla zapylaczy. Powinniśmy również pamiętać, iż powyższe wskazówki należy stosować przy wszystkich opryskach – ogrodów, sadów, a także dzikich łąk, gdyż każdy z tych terenów jest potencjalnie atrakcyjne dla zapylaczy.

Wskazówki te mogą się wydawać z pozoru problematyczne, lecz pamiętajmy, że czas działania preparatu na odstraszenie niechcianych owadów wynosi między 4 a 7 tygodni, w zależności od zapewnień producenta stosowanego preparatu. Oznacza to, że wystarczy wykonać 2-4 opryski w sezonie, aby cieszyć się przyrodą, bez niechcianego towarzystwa.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =