Dlaczego tuba sufitowa to najbardziej innowacyjna lampa na świecie?

Tuby sufitowe to oprawy oświetleniowe, które zwisają z sufitu. Są one zazwyczaj używane jako źródła oświetlenia ogólnego w pomieszczeniu i mogą być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Światła wewnątrz rury sufitowej mogą być żarówkami lub świetlówkami. Rury sufitowe są również czasami nazywane lampami wiszącymi lub lampami spadającymi.

Gdzie korzysta się z tub sufitowych?

Lampy sufitowe są często używane w biurach, fabrykach, szkołach i szpitalach, ponieważ zapewniają dobre oświetlenie przy niskich kosztach. Najczęstszy typ lampy sufitowej jest wykonany z metalu i ma otwarte dno, gdzie żarówka wisi w dół do środka cylindrycznej obudowy rury. Drugi styl lampy sufitowej obejmuje wszystkie cztery strony z solidną podstawą i obręczami, co zapobiega wydostawaniu się światła w górę przez pęknięcia wokół dolnej krawędzi oprawy lub przez szczeliny między obręczą a samym korpusem rury. Oprawy te zapewniają bardziej równomierne oświetlenie niż te z otwartym dnem, ponieważ zapobiegają widocznym wyciekom światła pochodzącego z dołu poprzez pokrycie wszystkich czterech stron litym materiałem, a nie tylko jednej strony z otwartym dnem, jak w większości innych typów rur sufitowych. Niektóre typy rur sufitowych zawierają wbudowane reflektory, które kierują światło w dół w kierunku tego, co znajduje się pod nimi.

Dlaczego tuby sufitowe są tak pożądane?

Lampy sufitowe zapewniają bardziej kontrolowane źródło światła niż inne rodzaje opraw oświetleniowych. Są tańsze niż lampy fluorescencyjne lub LED i oferują większą wszechstronność pod względem wielkości i mocy żarówek, które można w nich zastosować. Ponieważ mają otwarte dno, pozwalają na swobodny przepływ powietrza wokół żarówki, co pozwala na lepszą wentylację i dłuższą żywotność żarówki. Nie ma lepszej lampy!

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 19 =