Rolety rzymskie czy zasłony do salonu?

Rolety rzymskie albo firany rzymskie sprawdzą się w oknie salonu zdecydowanie lepiej od zasłon oraz klasycznych firan. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że rzymskie rolety można zawiesić praktycznie w każdym pomieszczeniu. Rolety rzymskie będą stylową dekoracją okna bez względu na styl wnętrza salonu.

Należy mieć świadomość, że rolety rzymskie są znakomitą alternatywą w dekoracji okien dla tradycyjnych zasłon oraz firan. Oczywiście z technicznego punktu widzenia roleta rzymska również jest zasłoną, jednak podnoszona jest za pomocą odpowiedniego mechanizmu, który sterowany jest łańcuszkiem. Uniesiona roleta rzymska układa się w poziomie zakładki albo fałdki.

Kolejną zaletą rolet rzymskich jest fakt, że w zależności od rodzaju tkaniny i konstrukcji rolety można uzyskać inny efekt końcowy. Właśnie w ten sposób może powstać bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Rolety, a także firanki rzymskie nie tylko są proste w obsłudze, ale również tak jak tradycyjne zasłony można je zdjąć oraz wyprać. Roletę można także samemu wykonać, wystarczą krawieckie umiejętności na poziomie podstawowym.

Wymienione wcześniej zalety sprawiają, że rolety rzymskie są coraz częściej wybierane zamiast tradycyjnych zasłon. Nie tylko wprowadzają do wnętrza salonu elegancję, ale również oryginalność. Rolety rzymskie z dużym powodzeniem osłaniają okna przed słońcem. Warto mieć świadomość, że rolety rzymskie, które pełnią funkcję przyciemniającą wykonane są z tkanin nieprzepuszczających światła, z kolei rolety wykonane z przezroczystych oraz cienkich materiałów będą zdecydowanie bardziej służyły jako dekoracja.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =