Jak urządzić sypialnię w stylu francuskim?

Styl francuski to jeden z najbardziej charakterystycznych stylów w aranżacji wnętrz. Stanowi on doskonałe połączenie tradycji z elementami nowoczesnymi, co pozwala osiągnąć elegancki, a jednocześnie oryginalny efekt końcowy. Wykorzystuje się go zazwyczaj w sypialniach, gdyż są to miejsca, w których relaks i odpoczynek powinny być swoistą przyjemnością. Stosowane w tym przypadku rozwiązania to m.in. ozdobne osłony na kaloryfery, bogato rzeźbione łóżka oraz wzorzyste tkaniny. 

Nie bój się kreatywności

W sypialniach urządzonych w stylu francuskim nie ma miejsca na minimalizm, choć charakterystyczne są dla niego stonowane, delikatne kolory w postaci złamanych bieli, pastelowych żółci i błękitów, a także szarości. Niekiedy na ścianach pojawia się też róż. Często spotykanym rozwiązaniem są tapety z motywami florystycznymi albo w pionowe pasy. Jeśli chodzi o meble, to powinny być one koniecznie bogato zdobione rzeźbieniami. Najważniejszym z nich jest łóżko francuskie z wysokim zagłówkiem (tapicerowanym, ewentualnie drewnianym), toczonymi nogami i dużą liczbą dekoracyjnych detali. W ciągu dnia warto je przykryć koronkową narzutą lub poduszkami z falbankami. Na stolikach nocnych muszą się natomiast znaleźć ażurowe serwetki. Pozostałe meble to m.in. komody w stylu retro, fantazyjne toaletki oraz drewniane szafy z rzeźbionymi frontami. Mogą one z powodzeniem nawiązywać np. do stylu ludwikowskiego, choć nie jest to reguła. Inne pożądane elementy w sypialniach zaaranżowanych w stylu francuskim to:

  • dekoracyjna pościel
  • wzorzyste, miękkie dywany
  • zasłony z grubych tkanin (np. tafty)
  • kryształowe żyrandole
  • kinkiety z błyszczącymi koralikami

 

 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =