Jak wybielić zęby (domowe sposoby)?

Bielsze zęby są czymś, o czym marzy wielu ludzi. Aby je uzyskać można przechodzić profesjonalne sesje wybielający u dentystów. Sposób ten jest jednak bardzo kosztowny, a dodatkowo też wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Na szczęście są także prostsze sposoby na bielsze zęby i to bez wydawania wielkich pieniędzy i poświęcania mnóstwa czasu.

Pasta z sody i soku z cytryny

Dwuwęglan sodu ma łagodne właściwości ścierne. Wystarczy więc delikatnie szorować nim żółte plamy na powierzchni zębów, aby przywrócić ich kolor. W celu przygotowania mikstury konieczne jest kilka łyżek sody, sok z cytryny oraz szczoteczka do zębów. Po wymieszaniu składników należy za pomocą szczoteczki umieścić ją na zębach i wypłukać usta po upływie minuty. Taka pasta jest wysoce skuteczna, warto jednak pamiętać aby nadużywać tego sposobu, bo może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Mikstura z truskawek, soli

Truskawki są bogate w witaminie C, co może pomóc wyczyścić płytkę nazębną. Ten owoc ma również enzym o nazwie kwasu jabłkowego, który może pomóc usunąć plamy z powierzchni zębów. Sól działa jak substancja ścierna. Przygotowanie takiego specyfiku jest również proste. Należy użyć od 2 do 4 truskawek, szczypty soli i opcjonalnie pół łyżeczki sody. Po nałożeniu mikstury na zęby należy ją pozostawić na 5 minut, a następnie spłukać.

Olej kokosowy

Wypłukanie ust olejem kokosowym jest starym środkiem na wybieleni zębów w domu. Nie jest to może najbardziej przyjemna rzecz na świecie, ale za to przynosi upragnione rezultaty.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

One thought on “Jak wybielić zęby (domowe sposoby)?

  • 31 sierpnia 2017 o 12:03
    Permalink

    Pierwsze słyszę o tych sposobach, na pewno przetestuję , dzięki za artykuł ! ;D

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − cztery =