Czym i jak zmywać makijaż?

Większość kobiet codziennie lub od święta nakłada na twarz makijaż. Pozwala on nie tylko poczuć się wyjątkowo, ale również zamaskować nieestetyczne mankamenty urody oraz zaakcentować jej główne zalety. Makijaż należy jednak zawsze zmyć po przyjściu do domu za pomocą odpowiednich specyfików, bo w przeciwnym razie wzrasta ryzyko zaistnienia różnego rodzaju podrażnień i chorób skóry. W roli zmywacza znakomicie sprawdza się m.in. mleczko do demakijażu Sylveco, cenione za naturalny skład i działanie łagodzące. 

Wiele zależy od typu cery

Makijaż najlepiej jest zmywać z wykorzystaniem dedykowanych do tego celu preparatów. Posiadaczki cery normalnej mogą z powodzeniem stosować drogeryjne mleczka oraz toniki, a także specjalną, delikatną rękawiczkę peelingującą. Taki zestaw umożliwi skuteczne i w pełni bezpieczne usunięcie makijażu z twarzy, dekoltu, szyi, a nawet oczu. Z kolei w przypadku cery suchej, niezbyt dobrze reagującej na wodę i zwykłe kosmetyki, znacznie bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest używanie produktów całkowicie bezalkoholowych o działaniu nawilżającym, a jednocześnie silnie kojącym. Mowa tutaj zwłaszcza o łagodnym żelu micelarnym przeznaczonym stricte do skóry wrażliwej lub naczynkowej.

Przy cerze tłustej sprawdzi się natomiast pianka micelarna i żel pozbawiony olejów, który nie pozostawi na powierzchni widocznego filmu. Pamiętajmy o tym, że sztuczne rzęsy powinny być zdejmowane wyłącznie z zastosowaniem oliwy z oliwek lub płynu dwufazowego. Jeśli chodzi o dokładny sposób zmywania makijażu, to pierwszym krokiem jest zawsze dokładne umycie rąk, a następnie wykonanie demakijażu oczu, twarzy, szyi i na koniec dekoltu. Po tych czynnościach zaleca się osuszenie twarzy jednorazowym ręcznikiem i przetarcie jej wacikiem kosmetycznym nasączonym w toniku. Dopiero później można przystąpić do nakładania kremu albo maseczki.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =