Problemy z sercem, których nie należy ignorować

Serce jest najważniejszą częścią każdego organizmu żywego. To dzięki niemu po całym ciele przepływa krew, która niesie ze sobą tlen oraz inne życiodajne substancje wszystkim komórkom i tkankom. Wystarczy ustanie krążenia na zaledwie kilka minut, by doszło do nieodwracalnych zniszczeń. 4-5 minut to bariera graniczna, po której następuje śmierć mózgu w wyniku niedotlenienia. Dlatego też żadnych problemów sercowych nie należy nigdy ignorować. Jakie sygnały powinny natychmiast skłonić nas do wizyty u kardiologa?

Bóle i duszności

Jeżeli podczas większego wysiłku fizycznego lub nawet przy wchodzeniu po schodach odczuwamy ból w klatce piersiowej i łapią nas duszności – nie czekajmy. Może to oznaczać początek poważnego schorzenia, mogącego doprowadzić w przyszłości do zawału. W takiej sytuacji nie należy zwlekać, ale od razu znaleźć dobrą poradnię kardiologiczną. Lekarz wykona nam serię badań, które ujawnią przyczynę kłopotów i pozwolą wdrożyć odpowiednie leczenie. Na https://imedica.com.pl/kardiologia/ można sprawdzić listę przykładowych badań.

Nadmierne ciśnienie

Zbyt wysokie ciśnienie w układzie krwionośnym, utrzymujące się przez długi czas, może również być przyczyną zawału. Dodatkowymi symptomami są także bóle, a także arytmie, czyli nieregularne uderzenia serca. Takich objawów również nie wolno ignorować. W dobrym centrum medycznym, takim jak https://imedica.com.pl/, znajdziemy lekarzy, którzy natychmiast nam pomogą. Na miejscu możliwe jest wykonanie całej serii badań, dzięki którym dowiemy się w jakim stanie znajduje się nasz układ krwionośny oraz serce.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziewiętnaście =