Jak ćwiczyć wyobraźnię?

Najlepszy sposób na ćwiczenie wyobraźni

Ćwiczenie wyobraźni pobudza horyzonty, rozwija nasz umysł i wpływa korzystnie na stan naszego samopoczucia. Za najlepsze ćwiczenia wyobraźni uważane są, zresztą bardzo słusznie, różnego rodzaju łamigłówki, których rozwiązywanie nie tylko jest pożyteczne, ale i może być prawdziwą frajdą i zabawą. Wśród łamigłówek wszelkiego rodzaju, takich jak sudoku czy krzyżówki, szczególnie miejsce zajmują, pobudzające logiczne myślenie kostki, począwszy od tradycyjnej i znanej wszystkim kostki Rubika, po wszelkiego rodzaju jej modyfikacje. O zaskakująco dużej ilości rodzajów i typów kostek, można przekonać się, przeglądając internetowe oferty ich sprzedaży na portalach aukcyjnych i stronach sklepów specjalistycznych, takich jak https://speedcube.pl/ , oferujących kostki oryginalne wprost od producentów.

Logika ponad wszystko

Ciekawą kostką, której układanie, a raczej rozwiązywanie jest jednym z najlepszych sposobów na ćwiczenie wyobraźni i logicznego myślenia, jest powstała w roku 2009, kostka gear cube. Założenia gear cube opracował Bram Cohen, a zrealizował holenderski projektant puzzli, Oskar van Deventer. Jej innowacja polega na tym, iż w odróżnieniu do tradycyjnej kostki Rubika wymaga nie tylko poprawnego ułożenia ścian według kolorów, ale również przywróceniu jej bryle formy kwadratowego sześcianu. Ponadto jej ścianki są złożone, nie z kwadracików, lecz z wymyślnych figur i wzorów, co dodatkowo angażuje w znaczniejszym stopniu aparat wzroku oraz zmysł dotyku, pobudzając tym samym wyobraźnię.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − pięć =