Jakie produkty stosować do skóry wrażliwej i alergicznej?

Cera wrażliwa często jest mylona z alergiczną. Reakcje, które w obu przypadkach możemy zaobserwować, są podobne, jednak mają różne źródła. Uczulenie na twarzy związane jest z czynnikami środowiskowymi, żywnością i może pojawić się w każdym momencie życia, natomiast ze skórą podatną na podrażnienia przychodzimy na świat. Ze względu na podobną budowę obu typów, możemy stosować podobną pielęgnację. Skóra wrażliwa i alergiczna wymaga delikatnego tratowania.

W obu przypadkach warto stosować kosmetyki antyalergiczne, bezzapachowe, o pH 5,5. Dobrze jest też zwrócić uwagę na skład szczególnie w przypadku uczuleń, abyśmy mogli wykluczyć składniki, których nasz organizm nie toleruje. Wybierajmy produkty o lekkiej konsystencji nieobciążającej podrażnionego naskórka. Do złuszczania możemy stosować pilingi enzymatyczne działające delikatniej niż tradycyjne wersje.

Gdzie kupować kosmetyki do cery wrażliwej i alergicznej

Mając problemy ze skórą, raczej powinniśmy zrezygnować z zakupów w sieciowych drogeriach. Lepszym rozwiązaniem będą dla nas kosmetyki, które możemy znaleźć w aptekach lub specjalistycznych sklepach internetowych takich jak ten https://dermakrem.pl/. Preparaty oferowane przez producentów specjalizujących się w dbaniu o cerę problematyczną, pozwolą nam w odpowiedni sposób zadbać o naszą twarz. Przed dokonaniem zakupu warto skontaktować się z dermatologiem w celu ustalenia substancji, które nam nie zaszkodzą. Musimy się przygotować na to, że profesjonalne kosmetyki są znacznie droższe od ich drogeryjnych odpowiedników, jednak na dłuższą metę ten wydatek zdecydowanie się opłaca.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 5 =