Wszystko co musimy wiedzieć o cięciu laserem

Cięcie różnych materiałów z wykorzystaniem lasera to jedna z najbardziej nowoczesnych metod obróbki. Znakomicie sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy liczy się najwyższy poziom precyzji albo konieczna jest idealna powtarzalność wytwarzanych elementów. Technika ta pozwala ograniczyć koszty produkcji i w znacznym stopniu ją przyspieszyć. Jeśli interesuje nas usługa profesjonalnego cięcia laserem, powinniśmy zapoznać się z ofertą tej konkretnej firmy: https://www.valor-cnc.pl/oferta/frezowanie-cnc.

Technika stosowana w wielu dziedzinach przemysłu 

Cięcie laserem jest specyficznym rodzajem obróbki materiałów metalowych, drewnianych, gumowych, z tworzyw sztucznych, a nawet szklanych. Znajduje szerokie zastosowanie m.in. w budownictwie, lotnictwie, górnictwie, a także branży elektronicznej i motoryzacyjnej. Niezwykle popularne jest zwłaszcza cięcie rur, blach oraz profili, których grubość przekracza 25 mm. Sam proces polega na tym, że skupiona wiązka lasera jest kierowana na wyznaczony punkt w materiale, a następnie z ogromną precyzją topi (ewentualnie wypala albo odparowuje) jego powierzchnię według ustalonego wcześniej schematu geometrycznego. W ten sposób uzyskuje się wszelkie możliwe wzory i kształty (niekiedy misterne i fantazyjne), a ponadto wykonuje drobne i bardzo delikatne detale, które nie byłyby możliwe do zrealizowania za pomocą klasycznych metod. Z powodu ponadprzeciętnej dokładności, ograniczenia do minimum ryzyka błędu oraz powtarzalności cięcie laserem jest przede wszystkim powszechne w zakładach przemysłowych produkujących coś na masową skalę. Oczywiście nie oznacza to, że nie sprawdzi się też przy pracach typowo rzemieślniczych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 20 =