Jak firmy mogą zarządzać danymi?

Współcześnie działające organizacje muszą być w stanie efektywnie zarządzać ogromnymi ilościami danych. W tym celu systemy informatyczne powoli staja się niezastąpione. Wyłącznie przy pomocy takich narzędzi, administratorzy baz danych są w stanie efektywnie nimi zarządzać. Doskonałym przykładem przydatnej nowej technologii jest system CRM dla firm. CRM to nic innego jak skrót od Customer Relationship Management. System ten pozwala na zarządzanie relacjami z klientami. To właśnie w nim firma przechowuje dane wszystkich swoich klientów oraz prowadzi ewidencję wszelkich kontaktów z nimi. Dane te zgromadzone są w jednym miejscu i pracownicy działu obsługi klienta oraz sprzedaży mają do nich łatwy dostęp. Dokładnie funkcje i narzędzia, które system CRM daje do dyspozycji, zależą wyłącznie od tego, z jakiej platformy korzysta nasza firma.

Znaczenie chmury w funkcjonowaniu nowoczesnej firmy

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na pracę w chmurze hybrydowej lub ewentualnie środowisku wielochmurowym. O ile jednak takie rozwiązania oferują firmom wiele udogodnień, wymagają także zajęcia się kwestiami ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa. Musimy mieć pewność, że do danych znajdujących się w naszej chmurze dostęp mają jedynie osoby do tego upoważnione. Właściwie wdrożona chmura dla firm ma coraz większe znaczenie, jeżeli chodzi o efektywne funkcjonowanie takiego przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego kadra kierownicza w najbliższych latach zamierza zwiększyć środki finansowe przeznaczane na wdrażanie nowoczesnych technologii zarządzania danymi w chmurze.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − trzynaście =