Jak nadać kuchni nowy design?

Czasem nie trzeba gruntownego remontu, by nadać kuchni zupełnie nowy wygląd. Odświeżenie mebli czy odmalowanie ścian, a nawet zmiana dekoracji i tekstyliów to rozwiązania, które nie wymagają dużego wysiłku ani wysokich kosztów wykonania, a mogą dać spektakularny efekt. Od czego warto więc zacząć, gdy chcemy nadać kuchni nowy design?

Jak tanio odmienić kuchnię?

Odświeżanie starej kuchni warto zacząć od odmalowania ścian – osad z gotowania, dym z przypalonych potraw czy inne ślady świadczące o tym, że nasze ściany kuchenne przeszły już niejedno, to coś, co psuje estetykę całego pomieszczenia. Do kuchni dobrze jest wybierać farby plamoodporne, dzięki którym w przyszłości usuwanie zanieczyszczeń będzie prostsze. Następny etap to usunięcie zbędnych bibelotów. Wszystkie zakurzone figurki, ozdobne pojemniki, które stoją puste, i nieużywane przez nikogo naczynia tworzą wrażenie zagracenia i nieładu, a do tego zbierają brud, więc pozbycie się ich da bardzo odświeżający efekt. Wbrew pozorom nie musimy zmieniać mebli, nawet jeśli są dość wysłużone. Na rynku dostępne są już okleiny, którymi bez problemu zakleimy fronty szafek, by zmienić ich kolor, zakryć niedoskonałości czy niemodny wzór, a osobno dokupimy także nowy blat. Warto też zainwestować w nowe uchwyty do mebli, na przykład takie utrzymane w minimalistycznym, skandynawskim stylu https://skandynawskieuchwyty.pl/. W ten sposób tanim kosztem sprawimy, że nasze meble kuchenne będą wyglądały jak nowe. Na koniec na stół wystarczy położyć nowy, świeży obrus i cieszyć się odmienioną kuchnią.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 20 =