Co można umieścić na ścianie, by wnętrze nabrało stylu?

By pomieszczenie nabrało charakteru i stylu konieczne jest także odpowiednie zagospodarowanie ścian, bowiem gdy postawimy na puste, jedynie malowane wnętrze to będzie mu czegoś brakowało. Czym można zatem ozdobić ścianę?

Tapeta lub fototapeta

Jeżeli nie jesteście entuzjastami umieszczania dodatkowych rzeczy na ścianie to można po prostu zrezygnować z malowania ich tradycyjną farbą, a zamiast tego umieścić jakąś ozdobną tapetę. Może to być także fototapeta z określonym miejscem lub pejzażem. Atutem tego drugiego rozwiązania jest to, że świetnie odnajduje się praktycznie w każdym miejscu – od pokoje dzienne, przez sypialnię, po łazienki. W kontekście zwykłych pomalowanych na jednolity kolor ścian pewnym przełamaniem może być naklejenie jakiś ozdobnych elementów i dobrze sprawdzają się w tym przypadku naklejki kwiaty.

Dodatkowe elementy

Bazowym elementem wystroju na ściany są obrazy oraz plakaty, które mogą nadawać pomieszczeniu zarówno eleganckiego, jak i bardziej przytulnego charakteru, zależnie od obranego stylu. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne tablice, na których można umieścić na przykład cytaty motywacyjne. Będzie to z pewnością unikalny sposób na ozdobę.

Uniwersalnym sposobem są także lustra, a w kontekście gabinetu czy salonu można również pomyśleć nad ściennymi półkami na książki, które są nie tylko praktyczne, ale też potrafią dodać stylu do takich pokojów. Wybór dekoracji oraz elementów do umieszczenia na ścianie jest bardzo szeroki i warto tego dokonać, bowiem z pewnością każdy dobierze coś wpisującego się w jego gust.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dwa =