Dobre opony do aut ciężarowych

Samochody ciężarowe to pojazdy eksploatowane codziennie przez wiele godzin – często w trudnych warunkach atmosferycznych czy na wymagającej nawierzchni. Z tego względu należy je wyposażyć w wytrzymałe opony o optymalnym rozmiarze oraz przeznaczeniu. W przeciwnym razie wzrasta ryzyko wypadku, a dodatkowo w znacznym stopniu maleje komfort jazdy. Jeśli interesuje nas sprawdzony producent opon, Kabat to marka oferująca konstrukcje wyjątkowo trwałe, a jednocześnie wystarczająco atrakcyjne cenowo. 

Parametry techniczne odgrywają najważniejszą rolę

W aucie ciężarowym powinny zostać zamontowane przede wszystkim opony o odpowiednich parametrach technicznych, ponieważ ma to zasadniczy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie pojazdu. Pożądana szerokość to co najmniej 205 mm, średnica felgi – 17,5 cali, a głębokość bieżnika – minimum 1,6 mm. Pamiętajmy o tym, że stosunek wysokości do szerokości nie może przekraczać 75%. Bardzo duże znaczenie ma również dobór ogumienia pod kątem indeksu prędkości (maksymalne obciążenie w trakcie jazdy z największą dopuszczalną prędkością) oraz nośności (prędkość poruszania się przy pełnym obciążeniu). W tym przypadku zaleca się przestrzeganie ścisłych wytycznych producenta danego modelu samochodu.

Na rynku znajdziemy opony przeznaczone do transportu długodystansowego, regionalnego, zimowego, miejskiego, mieszanego czy terenowego. Różnią się one pod względem właściwości i stopnia wytrzymałości, dlatego trzeba zdecydować się na te, które najlepiej pasują do konkretnych warunków jazdy. Dodajmy, że wysokiej jakości konstrukcje do aut ciężarowych posiada w swoim asortymencie m.in. popularna firma Handlopex.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + cztery =