O czym nie możesz zapomnieć wybierając się na komunie do bliskiej osoby?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli uczestniczysz w Pierwszej Komunii Świętej bliskiej osoby, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować:

Nie zapomnij przynieść pieniędzy

Koszt imprezy jest zazwyczaj dzielony pomiędzy rodziców i uczestników. Dla gości, którzy chcą dołożyć się do uroczystości, będzie przygotowana koperta na datki.

Nie zapomnij przynieść prezentu dla dziecka

Możesz również zdecydować się na wręczenie prezentu podczas uroczystości, ale zazwyczaj lepiej jest, jeśli wręczysz go wcześniej, aby rodzina nie musiała martwić się o powrót prezentów do domu po imprezie. Może być to drobny upominek, np. książkę lub zabawkę. Ważne jest, aby pamiętać, że prezent powinien być dostosowany do wieku i odpowiedni dla dziecka. Nie chcesz przecież dać nastolatkowi książki dla dorosłych lub gry wideo. Najlepszą opcją będzie karta-pamiątka i drobny upominek, które możesz znaleźć na stronie sklepu prezentynaj.pl.

Zachowaj szacunek podczas ceremonii

Należy powstrzymać się od używania telefonu podczas nabożeństwa i zachować ciszę aż do jego zakończenia, aby nie przeszkadzać innym i nie odwracać uwagi uczestników od skupienia się na modlitwie. Najlepszą opcją jest pozostawienie telefonu w kieszeni lub torbie, aby nie musieć się o niego martwić podczas uroczystości. Można też wyłączyć telefon i zostawić go w miejscu, gdzie nikt go nie zobaczy.

Bądź przygotowany na wiele zdjęć

Po zakończeniu ceremonii i przyjęciu przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej, prawdopodobnie zostanie zrobionych kilka zdjęć z członkami rodziny i przyjaciółmi. Nie musisz się martwić, że będziesz wyglądać niezręcznie pozując do tych zdjęć – po prostu uśmiechnij się i baw się dobrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy wyposażenie łazienki może być  jednocześnie stylowe i funkcjonalne?
Czy wyposażenie łazienki może być jednocześnie stylowe i funkcjonalne?
Ładnie i funkcjonalnie urządzona łazienka to komfort dla wszystkich domowników. Można zastosować takie rozwiązania, które będą odpowiedzią na konkretne oczekiwania […]
Klocki edukacyjne – w jakim wieku są odpowiednie?
Klocki edukacyjne – w jakim wieku są odpowiednie?
Rodzice i nauczyciele często zastanawiają się, kiedy dzieci powinny zacząć używać klocków do budowania. Klocki to świetny sposób, aby małe […]
Jak należy przechowywać materiał opałowy, w zależności od jego typu?
Jak należy przechowywać materiał opałowy, w zależności od jego typu?
Prawidłowe magazynowanie materiału opałowego pozwala dłużej utrzymać jego dobre właściwości i zwiększyć efektywność spalania. Zasady przechowywania różnią się jednak nieco […]