Najczęstsze usterki klimatyzacji w mieszkaniu

Klimatyzacja to obecnie norma w większości domów oraz mieszkań. Służy przede wszystkim do ochłody pomieszczeń, gdy na zewnątrz panuje upał, ale oprócz tego zapewnia optymalną wilgotność i skutecznie oczyszcza powietrze ze szkodliwych bakterii czy grzybów. Aby prawidłowo funkcjonowała, musi być co jakiś czas poddawana przeglądowi technicznemu. Jeśli interesuje nas profesjonalny serwis klimatyzacji Poznań to miasto, gdzie działa co najmniej kilka firm specjalizujących się w tym zakresie.

Nieefektywna praca to powszechny problem 

W przypadku standardowych systemów klimatyzacyjnych montowanych w mieszkaniach najczęstsza awaria to niedostatecznie efektywne chłodzenie, spowodowane np. wyciekiem czynnika chłodniczego albo nadmiernie zabrudzonym filtrem powietrza. Nierzadko też dochodzi do uszkodzenia silnika wentylatora zlokalizowanego w jednostce zewnętrznej oraz nierównomiernej pracy sprężarki, polegającej na jej nagłym włączaniu się i wyłączaniu po krótkotrwałych cyklach właściwego funkcjonowania.

Inne równie częste usterki to:

– nieprzyjemny zapach wydobywający się z jednostki

– ponadprzeciętnie głośna praca

– kapiąca na podłogę woda

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 18 =