Radca prawny – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?

Prawnik obrony karnej jest adwokatem, który reprezentuje osoby oskarżone o przestępstwa. Prawnik może być zatrudniony przez osobę oskarżoną o przestępstwo lub przez kogoś innego, kto jest zainteresowany wynikiem sprawy karnej. Radca prawny może obsługiwać wiele różnych spraw, w tym prawa karnego, prawa rodzinnego i sporów cywilnych.

Prawo karne

Obrońca karny może obsługiwać zarówno federalne i państwowe sprawy. On lub ona podejmie sprawy w obu sądach federalnych i państwowych. Adwokaci obrony karnej również obsługiwać odwołania dla klientów, którzy zostali skazani za przestępstwa i szukają nowych procesów lub mniej surowe kary.

Rozwód i prawo rodzinne

Rozwód obejmuje rozwiązanie małżeństwa, które może być długi i skomplikowany proces. Adwokaci prawa rodzinnego reprezentują osoby, które dążą do rozwodu swoich małżonków lub partnera, jak również ludzi, którzy szukają opieki nad swoimi dziećmi po śmierci drugiego rodzica. Dodatkowo, mogą reprezentować ludzi, którzy szukają alimentów od swoich byłych małżonków, lub mogą reprezentować rodziców, którzy chcą prawa odwiedzin z dziećmi po tym, jak zostały one oddzielone od nich przez rozwód lub śmierci. Prawnicy rozwodowi zajmują się również innymi kwestiami związanymi z prawem rodzinnym, takimi jak adopcja, alimenty dla dzieci i alimenty dla małżonków.

Spory cywilne

Spory cywilne obejmują spory pomiędzy dwoma stronami, które muszą być rozwiązane przez sędziego, a nie przez negocjacje pomiędzy dwoma stronami zaangażowanymi w spór.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://kancelaria-ppz.pl/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + cztery =