Jak rozpoznać nerwicę?

Nerwica należy do tego typu zaburzeń, u których podstaw leżą konflikty nieuświadamiane. U kilku milionów Polaków stwierdzono jakiś rodzaj tej choroby. Co ciekawe nerwica ma naturę psychiczną, ale jej objawy odczuwa się także w ciele. Jeśli się jej nie leczy, może nas nękać całymi latami z różnym nasileniem i powracać cyklicznie. Jak można ją rozpoznać?

Choroba o wielu objawach

Nerwica należy do tego rodzaju chorób, które mogą się pojawić w okresie dzieciństwa. Jednak rozpoznać ją można dopiero w późniejszym wieku. Aby ją zdiagnozować i leczyć trzeba udać się do specjalisty http://www.psychoterapia.lublin.pl/zaburzenia-nerwicowe-zaburzenia-lekowe/, który nam w tym pomoże. Chorobie tej mogą towarzyszyć różne objawy. Do najczęściej odczuwanych zalicza się bóle różnych części ciała, świąd skórny, uciążliwy kaszel, nagły wzrost ciśnienia krwi, suchość w ustach, zaburzenia widzenia lub słyszenia. Oczywiste jest, że podobne objawy mogą mieć inne podłoże, ale dzięki wizycie u specjalisty można dokładnie stwierdzić, jaka jest tego przyczyna. Objawem nerwicy mogą być też bóle mięśniowe. Towarzyszy temu również zmęczenie. Choroba tego typu sprawia, że pacjent przez cały czas jest napięty i dlatego dochodzi do różnych dolegliwości. Przy zwykłej sytuacji stresowej napięcie mięśni znika wraz z problemem.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =