Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem?

Ludzki organizm narażony jest na wiele schorzeń i chorób różnego rodzaju. Najbardziej boimy się oczywiście tego, co nie jest nam znane. Doskonałym przykładem jest koronawirus, który odmienił życie ludzi na całym świecie w ciągu krótkiego czasu zmieniając sposób, w jaki funkcjonowaliśmy do tej pory. Wzbudza lęk i strach, co jest w pełni zrozumiałe zważywszy na to, że zarażenie się nim może mieć tragiczne konsekwencje. Co może robić każdy z nas, aby zminimalizować ryzyko zainfekowania?

Dbać o siebie i o innych

Pierwszą kwestią jest bycie na bieżąco z danymi przekazywanymi na temat koronawirusa. Nie musimy oczywiście oglądać skrupulatnie wszelkich programów informacyjnych. Wystarczające źródło informacji o COVID-19 to strony rządowe, na których publikowane są aktualne obostrzenia i zalecenia, których przestrzeganie ma na celu ograniczenie transmisji wirusa. Dbajmy o higienę poprzez systematyczne mycie rąk. Poza domem używajmy płynów do dezynfekcji, zwłaszcza gdy przebywamy w licznie odwiedzanych miejscach.

Podstawowe środki ostrożności

Do supermarketów wybierajmy się w miarę możliwości w takich dniach i godzinach, gdy przebywa w nich jak najmniej innych osób. Wychodząc zakładajmy maseczkę i róbmy to w sposób poprawny – pilnujmy, by zakrywała ona nasze usta i nos. Ograniczajmy kontakty z innymi, jeśli nie są one niezbędne. Zrezygnujmy również z wizyt w przychodniach i korzystajmy z pomocy w formie teleporady. Jeśli możemy to zrobić, wybierzmy spacer zamiast podróży komunikacją miejską.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + jedenaście =