Jak znaleźć dobrego ortopedę?

Znalezienie dobrego ortopedy, który prawidłowo zdiagnozuje nasz problem oraz poprowadzi leczenie, często jest bardzo trudnym zadaniem. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy lekarza, który skonsultuje nasz stan, czy chirurga, który wykona zabieg w obrębie stopy, zależy nam na tym, aby była to osoba kompetentna i doświadczona. Jak szukać, żeby się nie rozczarować?

Większość ortopedów pracujących w szpitalach oraz innych państwowych placówkach medycznych zajmuje się szeroko rozumianą ortopedią narządu ruchu. Jest to typowe dla lekarzy, którzy dopiero zaczynają pracę w swojej specjalizacji. Dopiero z czasem zainteresowania danego ortopedy zaczynają się krystalizować. Ortopeda pracujący w państwowym szpitalu musi być przygotowany na przyjęcie pacjenta z urazem właściwe każdej części ciała (ręki, nogi, biodra czy kręgosłupa). Dlatego, jeżeli mamy problem, który można określić jako bardzo ogólny i nie wymaga on szybkiej interwencji, możemy zapisać się do ortopedy w ramach NFZ i zaczekać w kolejce.

Czy opłaca się korzystać z prywatnych gabinetów?

Prywatne kliniki takie jak CM Medicum oferują kompleksowe usługi ortopedyczne. Lekarze pracujący w tego typu placówkach mają już zwykle wyklarowane specjalizacje i są doskonali w swoim fachu. Oczywiście tego typu usługi kosztują, jednak ze względu na brak kolejek oraz kompleksową obsługę i indywidualne podejście do pacjenta rekompensują to w stu procentach. Jeżeli zależy nam na czasie i chcemy mieć pewność, że lekarz podejdzie do nas indywidualnie, wybór prywatnej placówki jest dobrym pomysłem.

 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 16 =