Czym zajmuje się kardiolog?

Kardiolog jest specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób układu krążenia, a przede wszystkim serca. Rozpoznaje oraz wdraża odpowiednią terapię przede wszystkim w przypadku nabytych lub wrodzonych wad serca. Kardiologia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny.

Kiedy warto udać się do kardiologa?

Do wizyty w poradni kardiologicznej powinny nas skłonić nawet najdrobniejsze niepokojące symptomy, które mogą świadczyć o zaburzeniach układu krążenia, takie jak ból w klatce piersiowej czy kłopoty z oddychaniem. Specjalista, jakim jest kardiolog zajmuje się bowiem diagnozowaniem takich chorób, jak choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca oraz zaburzenia jego pracy, tachykardia, zawał mięśnia sercowego oraz miażdżyca. W celu postawienia trafnej diagnozy i wdrożenia odpowiedniego sposobu leczenia może on wykonać takie badania, jak EKG, echo serca, Holter, RTG klatki piersiowej oraz wiele innych. We współczesnej kardiologii stosuje się takie metody leczenia, jak np. kardiowersję, angioplastykę wieńcową polegającą na rozszerzeniu zwężonych tętnic, wszczepienie rozrusznika serca. Kardiolodzy zajmują się także przeprowadzaniem operacji na otwartym sercu oraz w skrajnych przypadkach również przeszczepów. Jeśli podejrzewamy u siebie problemy z układem krążenia niezwłocznie trzeba udać się do miejsca, jakim jest poradnia kardiologiczna Poznań to jedno z miast, na terenie którego bez problemu taką znajdziemy. Wczesne rozpoczęcie leczenia może bowiem cofnąć lub spowolnić rozwój choroby.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =