Pomoc w wyborze maty filtracyjnej

Mata filtracyjna należy do najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W trakcie jej zakupu warto zwrócić na kilka kluczowych spraw konstrukcyjnych, które pomogą Ci dobrać produkt maksymalnie skuteczny i bezpieczny w użytku. Maty mają zazwyczaj podłużny, płaski kształt i mogą pracować w różnych systemach i układach klimatyzacji lub wentylacji. 

Włóknina filtracyjna w matach 

Podstawową sprawą w trakcie zakupu jest wybór pomiędzy włókniną filtracyjną wykonaną na różne sposoby. Popularnym wyborem jest budowa progresywna, w której włókna zostały ułożone wyjątkowo gęsto, umożliwiając wchłanianie większych jak i mniejszych zanieczyszczeń. Budowa progresywna gwarantuje, że możliwości filtra nie zostaną wyczerpane zbyt szybko. 

Na jakość włókniny wpływ mają materiały użyte do jej produkcji. Dobrym wyborem będą maty z włókna szklanego, uzupełnionego o elastyczne impregnaty, uskuteczniają ich codzienne działanie. Produkty dobrej jakości znajdziesz w ofercie: https://www.filterpoz.pl/oferta/maty-filtracyjne/g4/. Włókna wykorzystane w macie nie mogą być zbyt sztywne, z uwagi na możliwość rozszczelnienia przestrzeni pomiędzy nimi. 

Klasa filtracji to podstawowy parametr orientacyjny, które pomoże Ci dobrać dobrej jakości produkt. Filtry zgrubne, oznaczone G1-G4, to wybór większości zakładów pracy i budynków stawiających na skuteczną filtrację powietrza. Dokładniejsze filtry klasy F6-F7 to rozwiązania dedykowane dla miejsc pracy o szczególnie trudnych warunkach. Wszędzie tam, gdzie dochodzi do intensywnej emisji dużej ilości zanieczyszczeń w postaci opiłków, drobinek i pyłku dostających się do powietrza, mogą być stosowane maty o klasie F.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + sześć =