Co wyróżnia egzotyczne deski tarasowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski tarasowe egzotyczne pochodzą z całego świata. Wykonane są z różnych materiałów, takich jak bambus, cedr, teak czy ipe. Wszystkie te materiały są popularnym wyborem na zewnętrzne tarasy, ponieważ są naturalnie piękne i trwałe.

Z reguły egzotyczne deski tarasowe są droższe niż krajowe drewno twarde, ponieważ są trudniejsze do pozyskania i transportu.

Poniżej znajduje się lista niektórych z najbardziej popularnych egzotycznych desek tarasowych i ich zastosowań:

Bambus 

Bambus jest jednym z najbardziej popularnych wyborów dla zewnętrznych pokładów, ponieważ jest tak wszechstronny. Nie będzie gnić lub drzazgi i jest łatwy w instalacji. Bambus jest również bardzo przyjazny dla środowiska, ponieważ rośliny bambusowe rosną szybko bez użycia pestycydów lub nawozów.

Cedr 

Drewno cedrowe było używane w projektach budowlanych od czasów starożytnych, ponieważ jest trwałe, mocne i wystarczająco elastyczne, aby wytrzymać zmiany temperatury i wilgotności. Drewno cedrowe ma również naturalne właściwości antygrzybiczne, co czyni je idealnym do wykorzystania w projektach zewnętrznych, takich jak ogrodzenia i tarasy, gdzie mogą występować problemy z pleśnią.

Teak 

Teak był używany jako zewnętrzny materiał budowlany od czasów starożytnych, ponieważ jest odporny na termity i inne szkodniki, które normalnie zjadłyby słabsze drewno, takie jak sosna lub cedr. Teak również rośnie pięknie w czasie, więc jeśli chcesz, aby Twój pokład wyglądał dobrze zdecyduj się na niego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Materiały przyjazne noworodkom – na co zwrócić szczególną uwagę?
Materiały przyjazne noworodkom – na co zwrócić szczególną uwagę?
Skóra noworodka jest bardzo delikatna i wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także stosowania bezpiecznych materiałów. Ubranka muszą być przede […]
Wygoda i styl, czyli kilka słów o umeblowaniu pokoju dla nastolatka
Wygoda i styl, czyli kilka słów o umeblowaniu pokoju dla nastolatka
Własny pokój to prawdziwy azyl dla każdego nastolatka. Jest miejscem, w którym spędza wiele czasu i które wyznacza strefę jego […]
Zakup kapsułek do ekspresu
Zakup kapsułek do ekspresu
Ekspresy ciśnieniowe stały się popularne. Korzystają z nich na co dzień osoby, które jeszcze do niedawna piły tradycyjną, turecką kawę […]