Co wyróżnia egzotyczne deski tarasowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski tarasowe egzotyczne pochodzą z całego świata. Wykonane są z różnych materiałów, takich jak bambus, cedr, teak czy ipe. Wszystkie te materiały są popularnym wyborem na zewnętrzne tarasy, ponieważ są naturalnie piękne i trwałe.

Z reguły egzotyczne deski tarasowe są droższe niż krajowe drewno twarde, ponieważ są trudniejsze do pozyskania i transportu.

Poniżej znajduje się lista niektórych z najbardziej popularnych egzotycznych desek tarasowych i ich zastosowań:

Bambus 

Bambus jest jednym z najbardziej popularnych wyborów dla zewnętrznych pokładów, ponieważ jest tak wszechstronny. Nie będzie gnić lub drzazgi i jest łatwy w instalacji. Bambus jest również bardzo przyjazny dla środowiska, ponieważ rośliny bambusowe rosną szybko bez użycia pestycydów lub nawozów.

Cedr 

Drewno cedrowe było używane w projektach budowlanych od czasów starożytnych, ponieważ jest trwałe, mocne i wystarczająco elastyczne, aby wytrzymać zmiany temperatury i wilgotności. Drewno cedrowe ma również naturalne właściwości antygrzybiczne, co czyni je idealnym do wykorzystania w projektach zewnętrznych, takich jak ogrodzenia i tarasy, gdzie mogą występować problemy z pleśnią.

Teak 

Teak był używany jako zewnętrzny materiał budowlany od czasów starożytnych, ponieważ jest odporny na termity i inne szkodniki, które normalnie zjadłyby słabsze drewno, takie jak sosna lub cedr. Teak również rośnie pięknie w czasie, więc jeśli chcesz, aby Twój pokład wyglądał dobrze zdecyduj się na niego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wózek niejedno ma imię – ich typy oraz przeznaczenie
Wózek niejedno ma imię – ich typy oraz przeznaczenie
Wózki widłowe oraz paletowe znacznie ułatwiają prace transportowe, magazynowe czy logistyczne w wielu obszarach. Warto wiedzieć, że wyróżniamy ich wiele […]
Czym ozdobić kawiarnię?
Czym ozdobić kawiarnię?
Współcześnie bardzo trudno jest zaskoczyć klienta ciekawym pomysłem na kawiarnię w większym lub mniejszym mieście. Wynika to z faktu, że […]
Jak czyścić łóżko?
Jak czyścić łóżko?
Nie ma chyba osoby, której nie zależy na wypoczywaniu w wygodnym, a przede wszystkim czystym łóżku. Większość z nas zdaje […]