Częste błędy w wykonywaniu tarasów

Taras to niezbędny element każdego domu. Dzięki niemu możemy pozwolić sobie na chwile relaksu na świeżym powietrzu. Niemniej jednak żebyśmy mogli cieszyć się w pełni z wypoczynku, musi być on odpowiednio skonstruowany. Niestety wielu z nas na etapie budowy popełnia kilka klasycznych błędów.

Estetyka i bezpieczeństwo

Budowa tarasu pozornie może wydawać się łatwa. Niestety liczne grono osób w trakcie stawiania konstrukcji robi pewne błędy, które sprawiają, że zamiast przestrzeni do relaksu mamy kolejny element wymagający naprawy. Jednym z klasycznych niedociągnięć jest złe dopasowanie izolacji. Ta warstwa bowiem musi być w pełni dostosowana do panujących warunków glebowych na naszym gruncie. Jeśli nie chcemy, aby nasza konstrukcja uległa zniszczeniu, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak chociażby poziom wód gruntowych na działce. Innym błędem, jaki popełniamy, jest połączenie fundamentu tarasu z fundamentem budynku. Ze względu na odmienne działanie obciążeń po obu stronach, możemy obserwować po pewnym czasie, powstające pęknięcia w konstrukcji. Z tego powodu należy pamiętać, że podstawa domu musi być solidnie oddzielona od podstawy tarasu. Kolejnym niedociągnięciem jest brak balustrady. Pomimo że taras ma wysokość około 40 cm to upadek z niego, może skończyć się kontuzją. Dlatego istotne jest zamontowanie tego elementu. W tym przypadku najlepiej będzie skorzystać z doświadczenia firm zajmujących się tego typu konstrukcjami jak np. https://walkways4u.com/. Dzięki temu bowiem możemy mieć pewność, że nasz taras będzie miejscem dobrze wykonanym i bezpiecznym. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 10 =