Jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty u kardiologa dziecięcego?

Kardiolog jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób serca oraz układu krążenia. Dolegliwości związane z tym narządem dotykają przede wszystkim osoby dorosłe, ale może zdarzyć się także sytuacja, w której niepokojące objawy mogą pojawić się również u dzieci. Warto więc wiedzieć, jakie symptomy powinny skłonić do wizyty z dzieckiem u kardiologa.

W jakich dolegliwościach pomóc może kardiolog?

Jednym z objawów, który może świadczyć o tym, że u dziecka rozwija się poważna choroba jest częste męczenie się. W przypadku niemowląt może to być problem występujący po karmieniu czy wykonywania czynności pielęgnacyjnych. U starszych dzieci takie objawy pojawić się mogą przede wszystkim podczas zabawy czy wchodzeniu po schodach. Niepokojąca jest także utrzymująca się przez dłuższy czas bladość skóry, która może świadczyć o nieprawidłowym ciśnieniu krwi i kłopotach z krążeniem. Należy również zwrócić się o pomoc do kardiologa, gdy dziecko skarży się na dolegliwości bólowe występujące w obrębie klatki piersiowej. Podczas wizyty u specjalisty kardiolog przeprowadzi dokładny wywiad z rodzicami oraz dzieckiem, aby ustalić, jakie objawy się u niego pojawiły. Wykona on także badanie EKG, pomiar ciśnienia, a w razie potrzeby również echo serca oraz RTG klatki piersiowej. Są one bezbolesne, ale warto wcześniej dziecku opowiedzieć, jak będą one przebiegały, aby zminimalizować stres. Warto wybrać także doświadczonego kardiologa, którego znaleźć można na stronie https://familymedica.waw.pl/specjalisci/kardiolog-dzieciecy/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + jeden =