Dlaczego dokładnie odmierzanie leków przed ich przyjmowaniem jest tak ważne?

Przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty jest niezwykle ważne. Ma ono ogromny wpływ na powodzenie terapii. Jak się okazuje, zaledwie połowa z nas w pełni stosuje się do wytycznych zawartych w ulotce. Przyjrzyjmy się, dlaczego dawkowanie i dokładne odmierzanie leków przed ich zażyciem ma duże znaczenie.

Jak przyjmować lekarstwa?

Odpowiednie dawkowanie leków powinno być uzależnione od kilku czynników. W przypadku małych dzieci jest to przede wszystkim masa ciała, a także wiek. U osób dorosłych, częstotliwość i ilość podanego medykamentu zależy głównie od rodzaju schorzenia lub choroby. Szczegółowych informacji zazwyczaj udziela lekarz podczas wypisywania recepty lub też farmaceuta w trakcie jego zakupu. Jeżeli nie uzyskamy takich wskazówek, zazwyczaj musimy postępować zgodnie z instrukcją podaną w ulotce informacyjnej.

Każda substancja zawarta w leku ma określone działanie i każda z nich może osiągać maksymalne stężenie we krwi po innym czasie. Przez inny czas także się w nim utrzymuje. Niedokładne odmierzenie leków i podanie ich w zbyt małej lub zbyt dużej ilości, może zatem sprawić, że nie zadziałają tak, jak powinny. W niektórych przypadkach prowadzić to może do przedawkowania, które jest niebezpieczne dla organizmu. Aby uniknąć tego problemu, warto posiadać dozowniki leków, takie jak np. kieliszki, które znajdziemy na stronie http://aba-poland.pl/dozatory-kieliszki.html. Z ich pomocą, możemy mieć pewność, że zażyjemy dokładnie taką ilość tabletek, jaka jest potrzebna.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =