Gdzie na wakacje? Hiszpania, Włochy, a może Słowacja?

Słowacja to kraj Europy Wschodniej, który może poszczycić się imponującą historią, a także wspaniałą przyrodą z malowniczymi zakątkami pełnymi uroku i piękna.

Stolica, która imponuje

Wycieczki na Słowację, kierują się na stolicę kraju – Bratysławę. Jest to wspaniałe miejsce dla tych, którzy lubują się w miejskich wycieczkach i asymilują obecnych w nich klimat. Stare miasto jest pełne teatrów, kin i restauracji, w których można spędzić trochę czasu z przyjaciółmi lub członkami rodziny. Wycieczki na Słowację, to także okazja na poznanie ogromnej liczby zabytków w Bratysławie: Słowacki Teatr Narodowy, Pałac Prezydencki, Bratysławskie Wzgórze Zamkowe i wiele innych miejsc, które z pewnością zachwycą Cię swoim pięknem.

Ponadto Słowacja ma wiele ciekawych miejsc, takich jak liczne jaskinie, które sprawią, że Twoja podróż będzie jeszcze bardziej niezapomniana! Na przykład Jaskinia Vychodna znajduje się we wsi Mala Slovenka w pobliżu miasta Bańska Bystrzyca w środkowej Słowacji. Jaskinia ta jest znana, ponieważ znajduje się w niej jeden z największych podziemnych stawów w Europie – staw Vychodna o powierzchni ponad 10 hektarów (25 akrów). Jaskinia ta jest również częścią Parku Narodowego Słowacki Kras.

Niewielki kraj, wiele zabytków

Dziś wycieczki na Słowację oferują możliwość zobaczenia jednych z najpiękniejszych zabytków w Europie. Stolica Bratysława została gruntownie odnowiona od czasu uzyskania niepodległości od Czechosłowacji w 1993 roku. Centrum miasta zostało zrewitalizowane nowymi mostami, dzielnicami handlowymi i parkami wraz z wieloma zabytkami, takimi jak Katedra św. Marcina i Brama Michalska.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dwa =