Dekoracja stołu komunijnego – pomysły, które zachwycą wszystkich

Organizacja Pierwszej Komunii Świętej to przedsięwzięcie wymagające wielu przygotowań i podjęcia kilku istotnych decyzji. Duże znaczenie ma zwłaszcza wybór odpowiednich dekoracji na stół, na którym będą serwowane posiłki. Elementy te powinny być urozmaicone, a przede wszystkim atrakcyjne pod względem wizualnym. Z pewnością nie może zabraknąć m.in. słodkich upominków dla gości w postaci fantazyjnie udekorowanych ciasteczek. Można je zamówić w cukierni internetowej, takiej jak na przykład ta: https://www.cukierniareklamowa.pl/pl/c/Upominki-na-komunie/27.

Nie bójmy się kreatywnych rozwiązań

Podstawowymi dekoracjami stołu komunijnego są praktyczne serwetki z motywem nawiązującym do charakteru uroczystości (hostia, kielich, napis IHS itp.). Najlepiej wybierać modele wykonane z fizeliny, ponieważ prezentują się wyjątkowo elegancko i są bardziej wytrzymałe od papierowych. Dodatkowo należy zadbać o gustowne obrączki, w których owe serwetki zostaną umieszczone. Niezbędną ozdobą stołu jest również bieżnik, czyli wąski oraz długi pas materiału przeznaczony do ułożenia w poprzek albo wzdłuż blatu. Efektowne są szczególnie wersje koronkowe w kolorze białym, posiadające delikatne perforacje. Pozostałe zalecane ozdoby na stół komunijny to m.in.:

  • świece i świeczniki (tworzą magiczny klimat)
  • szklane i ceramiczne misy oraz wazony z kwiatami
  • wizytówki z nazwiskami zaproszonych gości (spersonalizowane winietki)
  • dekoracyjne tabliczki w ramkach

Dodatkowo warto przed uroczystością położyć na stole pięknie udekorowane słodycze w ramach podziękowania dla przybyłych gości. Takie upominki bez problemu kupimy w tej cukierni: https://www.cukierniareklamowa.pl.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + czternaście =