Jakie formy zabezpieczeń uchronią transportowany towar przed uszkodzeniem?

Codziennie dziesiątki tysięcy towarów jest przesyłanych pocztą lub z wykorzystaniem firm kurierskich. Każdy z nich musi zostać optymalnie zabezpieczony, tak aby dotarł do adresata w nienaruszonym stanie. Dotyczy to w szczególności paczek transportowanych za pomocą busów, samochodów ciężarowych i innych pojazdów, ponieważ są one narażone na gwałtowne uderzenia, wstrząsy, zgniecenie czy upadki z wysokości. Podstawową formą ochrony jest w tym przypadku szczelne owinięcie opakowania z zewnątrz, do czego służą wytrzymałe taśmy pakowe

Duże znaczenie ma rodzaj obiektu

Oprócz wspomnianych we wstępie taśm, do kompleksowego zabezpieczania przesyłek stosuje się również powszechnie folię bąbelkową, kulki styropianowe, piankę polietylenową, amortyzujące poduszeczki powietrzne oraz wiórka papierowe. Wymienione elementy pełnią głównie rolę wypełniaczy, skutecznie chroniąc dany przedmiot przed wszelkimi wstrząsami i niepożądanym przesuwaniem się wewnątrz paczki. Bardzo często wykorzystuje się też specjalne opakowania przystosowane do konkretnych towarów. Mowa tutaj w szczególności o kopertach bąbelkowych (zegarki, biżuteria itp.), kartonach z tektury falistej, torebkach wodoszczelnych oraz długich tubach ze wzmocnionymi ściankami (plakaty, fototapety itp.). Jeśli natomiast jakiś ładunek musi zostać dodatkowo zamortyzowany na pace pojazdu dostawczego, wówczas mocuje się go za pomocą wyjątkowo trwałych pasów tekstylnych, łańcuchów stalowych (klasy 8 lub 10), ewentualnie napinaczy wyposażonych w specjalne korby. Można też w razie potrzeby zastosować komponenty blokujące w postaci klinów drewnianych, klocków, belek, profili metalowych lub ścianek frontowych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 12 =