Czy telefony stacjonarne wciąż mogą być przydatne w biurze?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasy panowania telefonów stacjonarnych minęły już dawno temu, ale choć coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym smartfonom, wciąż posiadają wiele zalet. Dzięki nim stare poczciwe „stacjonarki” wciąż znajdują zastosowanie w wielu biurach. Czy urządzenie, które większość z nas uważa za przeżytek, może nadal być przydatne w firmie?

Przewaga telefonów stacjonarnych nad komórkami

Nowoczesne smartfony to urządzenia niezwykle zaawansowane o wysokiej użyteczności na bardzo wielu polach. Niestety mimo ogromnego postępu technicznego w Polsce jest jeszcze wiele miejsc, gdzie jakość połączeń w oparciu o sieć internetową lub GSM pozostawia wiele do życzenia. Telefony stacjonarne zyskują na tym polu przewagę, zapewniając najlepszą możliwą jakość połączenia bez ryzyka zaniku sygnału. Problemy tego typu mogą zdarzyć się nie tylko w miejscach o słabym zasięgu, ponieważ fale radiowe na których się opierają mogą być zakłócane przez wiele czynników. Działa to niestety również w drugą stronę. Komórki, generując pole elektromagnetyczne, mogą zakłócać pracę wrażliwej aparatury, co sprawia, że w zakładach wykorzystujących tego typu sprzęt telefon stacjonarny staje się jedyną możliwością. 

Najbardziej przydatne dla biur funkcje telefonów stacjonarnych 

Telefony stacjonarne oferują szereg funkcji, które niedostępne są w przypadku korzystania w firmie wyłącznie z komórek. Najbardziej użytecznymi są:

– możliwość przekierowania rozmowy,

– przejęcie połączenia przychodzącego ,

– kolejkowanie połączeń,

– zawieszenie połączenia i możliwość podjęcia go z innego numeru,

– niezawodne połączenia konferencyjne (nie występuje problem utraty połączenia, z powodu wypadnięcia z zasięgu przez inicjatora).

Telefon stacjonarny – to się opłaca

 Zastanawiając się nad wykupieniem abonamentu dla firmy na telefony komórkowe i sieć internetową, warto zastanowić się nad wyborem okazyjnych pakietów. Często okazuje się bowiem, że „dokupując” abonament na telefon stacjonarny, nie tylko nie dopłacimy do rachunków, ale jeszcze będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy. „Stacjonarki” to również duża oszczędność na sprzęcie, którego ceny mogą zaczynać się już od 20 zł, a za najbardziej zaawansowane modele zapłacimy około 300 zł, podczas gdy koszt dobrej jakości smartfonów sięga czasem kilku tysięcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy nauka polskiego różni się czymś od innych kursów językowych?
Czy nauka polskiego różni się czymś od innych kursów językowych?
Niewielu z naszych rodaków zdaje sobie sprawę z tego, jak trudny jest nasz własny język. Skomplikowana gramatyka, pełna szeleszczących i […]
Jak połączyć salon z sypialnią?
Jak połączyć salon z sypialnią?
Aktualne trendy aranżacyjne stawiają na wysoką funkcjonalność i atrakcyjny design. Dzięki temu można bez problemu połączyć wygodę z oryginalnym wyposażeniem, […]
Sposoby na odbudowanie utraconych zębów
Sposoby na odbudowanie utraconych zębów
Utrata zębów to ogromny problem, który wpływa negatywnie nie tylko na wygląd, ale także na samopoczucie. W niektórych sytuacjach braki […]