Jak osuszyć ściany metodą iniekcyjną?

Jeśli jesteś gotowy do ponownego rozpoczęcia malowania i chcesz uzyskać płaskie wykończenie, powinieneś zastosować inną metodę suszenia. Jest to tzw. metoda iniekcyjnego łatania. W tym celu należy użyć specjalnych gąbek wykonanych z materiału podobnego do gąbki, który wchłania dużo cieczy. Należy także zaopatrzyć się w skrobak do kleju i gumowe rękawiczki.

Jak suszyć ściany? 

Sucha ściana to cienka płyta wykonana z gipsu (lub tynku) umieszczona między dwoma grubymi arkuszami papieru, które są następnie pokrywane warstwą farby lub tapety. Metodę iniekcyjną stosuje się do osuszania ścian po malowaniu. Metoda iniekcyjna to łatwy sposób na szybkie osuszenie mokrych ścian. Dzięki niej można uniknąć smug i pęknięć podczas suszenia. Potrzebne będą: pistolet natryskowy, taśma maskująca, kuweta na farbę i wałki. Metoda iniekcyjna jest uniwersalnym sposobem osuszania ścian. W niektórych przypadkach metoda ta umożliwia osuszenie całej ściany za pomocą tylko jednego lub dwóch otworów poprzez wstrzyknięcie izolacji między słupki. Następnie wokół tych ścian można w razie potrzeby zastosować uszczelki, aby ograniczyć przeciągi. W przypadku stosowania metody iniekcyjnej zaleca się, aby przed nałożeniem kolejnej warstwy miejsce to pozostało suche przez co najmniej 24 godziny. Ponadto nie należy nakładać kolejnych warstw masy szpachlowej, dopóki pierwsza warstwa nie wyschnie całkowicie. Więcej informacji można uzyskać na tej witrynie https://kaiser-one.pl/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =