Oczyszczalnia ścieków czy szambo – na co się zdecydować?

Budując dom, musimy dokonać wielu trudnych wyborów. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia się do kanalizacji, lub kiedy jest to nieopłacalne, stajemy przed wyborem: szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków? Jaka decyzja będzie dla nas najlepsza?

Co warto wiedzieć?

Zacznijmy od kwestii ekonomicznych. Budowa ekologicznej oczyszczalni ścieków jest inwestycją kilkukrotnie droższą, niż w przypadku szamba. Co więcej, wymaga pozwolenia, wydawanego przez odpowiedniej organy. Jeśli jednak chcemy przysłużyć się środowisku i mamy odpowiednie środki, warto rozważyć takie nowoczesne rozwiązanie. Na niekorzyść szamba przemawia natomiast wysoki koszt eksploatacji i konieczność systematycznego opróżniania go.
Na decyzję mają też wpływ inne czynniki, takie jak wysokość wód gruntowych, czy wielkość działki. W dokonaniu właściwego wyboru powinno nam pomóc zapoznanie się z stroną internetową specjalistów, takich jak https://www.ecoinvest.info.pl, gdzie oprócz szerokiej oferty, możemy również zdecydować się na konsultacje, które pomogą nam w podjęciu tej trudnej decyzji.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − pięć =