Opał do domu – który wybrać?

W przeszłości drewno było najpopularniejszym paliwem do ogrzewania domu w Finlandii. Dziś coraz więcej osób wybiera ekogroszek bez torfu jako alternatywę dla drewna i paliw kopalnych. Istnieje wiele powodów, dla których groszek jest dobrym wyborem dla potrzeb grzewczych Twojego domu. Po pierwsze, jest to paliwo przyjazne dla środowiska, które wytwarza mniej dwutlenku węgla niż węgiel czy olej. Po drugie, jest łatwy do przechowywania i transportu. Wreszcie, obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama brykietów z ekogroszku.

Czym jest torf?

Torf to naturalny surowiec, który od tysięcy lat był wykorzystywany jako źródło ciepła, światła i pożywienia. Jest to również odnawialne źródło energii, o ile jest pozyskiwany w sposób zrównoważony. Wydobycie torfu ma pozytywny wpływ na środowisko: kiedy torf jest wydobywany z torfowiska, otwiera nowe obszary dla wzrostu roślin i pochłania CO2 z atmosfery.

Postaw na ekogroszek!

Eko-groszek jest wytwarzany z suszonego torfu ze zrównoważonych źródeł, który został przetworzony w taki sposób, że wytwarza znacznie mniej dymu niż tradycyjny torf. To jedna z największych zalet która oferuje ekogroszek Zabrze jest miastem w którym takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Spala się czysto, więc po zakończeniu użytkowania nie pozostają widoczne smugi dymu ani resztki popiołu! Starcza na dłużej niż inne paliwa, gdyż jeden kilogram ekogroszku może dać tyle ciepła, co trzy kilogramy drewna opałowego lub cztery kilogramy węgla!

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − trzy =