Typy i charakterystyczne cechy bram garażowych

Przy każdym domu jednorodzinnym powinno się znaleźć miejsce na samochód. Niektórzy zostawiają auto na podjeździe, ale nie jest to dobre rozwiązanie głównie z uwagi na zmienne warunki pogodowe w Polsce. Zdecydowanie lepiej jest parkować pojazd w garażu. Jeżeli jego budowa nie była przewidziana w projekcie domu, to z całą pewnością warto rozważyć jego wzniesienie. Garaż może się przydać nie tylko jako miejsce na samochód, ale również jako miejsce do przechowywania różnych narzędzi i akcesoriów, w tym sprzętu ogrodowego. Gdy garaż już powstanie, warto zadbać o to, aby był w pełni funkcjonalny. W tym celu należy zamontować w nim bramę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele bram garażowych, gdyż istnieje co najmniej kilka ich typów. Jakie typy można wyróżnić i co je charakteryzuje?

Jakie bram garażowe są dziś oferowane na rynku?

Dużym zainteresowaniem cieszą się bramy garażowe segmentowe. Wynika to przede wszystkim z tego, że są one najbardziej uniwersalne, a ponadto proste w obsłudze. Zapewniają trwałość i wytrzymałość, a ponadto podczas otwierania lub zamykania nie ograniczają przestrzeni ani w garażu, ani na podjeździe przed nim. Ich konstrukcja to kilka segmentów, które podczas otwierania bramy nachodzą na siebie w kierunku stropu.  W dalszej kolejności należy wymienić bramy rolowane, cechujące się kompaktową budową i uproszczonym mechanizmem elektrycznym, dzięki któremu otwierają się automatycznie w dość szybkim tempie. Typową bramę rolowaną tworzą specjalne lamele, przesuwające się wzdłuż prowadnic bocznych. Po zwinięciu lamele chowają się w specjalnej skrzynce. Ostatnimi typami są bramy uchylne i rozwierne, będące tradycyjnym rozwiązaniem. To, co je wyróżnia, to nieskomplikowana konstrukcja, a także fakt, że w większości przypadków są obsługiwane ręcznie. Jeśli do domu potrzebne będą wymienione bramy garażowe Warszawa jest jednym z miast, gdzie można je zakupić w przystępnej cenie.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 20 =