Kolorowa moda, czyli jak barwnym strojem podkreślić charakter?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chodzi tu nie tylko o samą schludność, ale też dobór stroju. Zarówno pod względem stylu, jak i wyboru kolorystyki, można przekazać sygnały o swoim charakterze. Jak dobierać barwy swoich ubrań by pokazać kim jest się naprawdę? 

Znaczenie kolorów

Już na pierwszy rzut oka zdajemy sobie sprawę z tego, że kolory odgrywają role nie tylko estetyczne, ale i wpisują się w kanony psychologii. Podświadomie kojarzymy je z pewnymi odczuciami czy emocjami. Nie przez przypadek styliści otaczają także wszystkie wpływowe osoby, gdyż poprzez ubiór można oddziaływać na to jak postrzegają nas inne osoby i wysyłać różne sygnały. Klasyczny czarny oznacza na przykład skoncentrowanie się na sobie i zdyscyplinowanie, dodając też autorytetu oraz powagi. Nieodmiennie kojarzy się również z przykrymi okolicznościami i żałobą.

Z kolei biel stoi po drugiej stronie bieguna, symbolizując czystość i niewinność, a także bycie otwartym na innych. Pomiędzy nimi znajdują się odcienie szarości, dla osób, które czują się pewniej, gdy wtapiają się w tło i wolą się nie wyróżniać. Dość stonowany będzie również brąz, który obrazuje stabilizację, praktycznie podejście oraz przywiązanie do rodziny i tradycji.

Obecnie bardzo modne stało się odchodzenie poza neutralność i sięganie po odważne kolory. Czerwień może oddziaływać pobudzająco, pokazując, że dana osoba jest ekspansywna i aktywna, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Często sięgają po nią kobiety, gdyż kojarzy się też z atrakcyjnością i zmysłowością. Podobny efekt pozwoli osiągnąć róż, choć ten zwiastuje większą niewinność i potrzebę wsparcia.

Barwy pomarańczowe oraz żółte mają w sobie duże pokłady energetyczne i sygnalizują pozytywne nastawienie do życia oraz otoczenia. Popularne są także odcienie niebieskiego, które działają uspokajająco i są często wybierane przez ludzi ambitnych oraz kreatywnych – w ciemniejszych wariantach symbolizują z kolei profesjonalizm oraz wyrachowanie. Ciekawym wariantem jest zieleń, która odnosi się oczywiście do przyrody, lecz może obrazować też delikatne rozchwianie i problemy. 

Jak wykorzystywać kolory w swoich strojach? 

Wbrew pozorom nawet odważne i przebojowe osoby nie zawsze lubią zwracać na siebie uwagę decydując się na wielobarwne stroje. Dobrym sposobem jest wtedy dobieranie kolorowych elementów. Można pomyśleć choćby o tego typu stopkach skarpetkach, które mogą w delikatny i subtelny sposób nawiązywać do charakteru danej osoby, jednocześnie nie czyniąc całej stylizacji krzykliwą. Większość osób decyduje się na wprowadzenie kolorów właśnie w ten sposób, gdyż uznają to za wyrażanie siebie, a jednocześnie czują się bardziej komfortowo, gdy ogólny wygląd jest bardziej stonowany czy elegancki.

Decydując się na to, by cały ubiór był barwny, warto dobierać poszczególne części z rozwagą, tak by do siebie pasowały. Jest to wskazane zarówno pod kątem estetycznym, jak i tym by nasz strój rzeczywiście odzwierciedlał to jacy jesteśmy. Zawsze dobrym rozwiązaniem są też kolorowe sukienki czy spódnice u pań, a u mężczyzn koszule. Odważniejsi panowie mogą się również zdecydować na marynarki w nietypowych odcieniach. Bez względu na to jaka część stroju będzie kolorowa, na pewno warto wprowadzać takie elementy do swoich kompozycji, gdyż dodajemy sobie wtedy energii i sprawiamy, że inne osoby patrzą na nas w bardziej pozytywny sposób. 

Dodatki

Ciekawym sposobem na przemycenie koloru do kreacji jest odpowiedni dobór dodatkowych fragmentów stroju, które również mogą wiele mówić o danej osobie. W różnych intrygujących odcieniach mogą być choćby czapki beanie dostępne w wielu wariantach na https://kabak.com.pl/kategoria/czapki-beanie czy stylowe rękawiczki oraz szaliki. Wśród kobiet często można napotkać kolorowe apaszki, natomiast dla panów prostym sposobem na przełamanie nawet eleganckiego stroju są krawaty bądź muchy w jaskrawych odcieniach. Jest to kolejna metoda by pokazać światu pewne cechy swojego charakteru, a jednocześnie skomponować ogół ubioru według powszechnie przyjętych norm i w ramach własnego przekonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komoda – podstawowe wyposażenie pokoju dziennego
Komoda – podstawowe wyposażenie pokoju dziennego
Każdy z nas chce dbać o swój dom jak najlepiej. Z tego powodu staramy się właściwie zaaranżować jego wnętrze. Dotyczy […]
Na czym polega technologia wtryskiwania tworzyw sztucznych?
Na czym polega technologia wtryskiwania tworzyw sztucznych?
Wtrysk tworzyw sztucznych należy do technik formowania materiału. Oprócz plastycznej masy niezbędnym elementem jest forma, która musi być zgodna z […]
Czym jest siatka cięto ciągniona i gdzie się ją wykorzystuje?
Czym jest siatka cięto ciągniona i gdzie się ją wykorzystuje?
Siatki cięto-ciągnione zaliczają się do tego typu produktów, w których procesie nie powstają żadne odpady. Ich charakterystyką jest równe rozmieszczenie […]