Kolorowa moda, czyli jak barwnym strojem podkreślić charakter?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chodzi tu nie tylko o samą schludność, ale też dobór stroju. Zarówno pod względem stylu, jak i wyboru kolorystyki, można przekazać sygnały o swoim charakterze. Jak dobierać barwy swoich ubrań by pokazać kim jest się naprawdę? 

Znaczenie kolorów

Już na pierwszy rzut oka zdajemy sobie sprawę z tego, że kolory odgrywają role nie tylko estetyczne, ale i wpisują się w kanony psychologii. Podświadomie kojarzymy je z pewnymi odczuciami czy emocjami. Nie przez przypadek styliści otaczają także wszystkie wpływowe osoby, gdyż poprzez ubiór można oddziaływać na to jak postrzegają nas inne osoby i wysyłać różne sygnały. Klasyczny czarny oznacza na przykład skoncentrowanie się na sobie i zdyscyplinowanie, dodając też autorytetu oraz powagi. Nieodmiennie kojarzy się również z przykrymi okolicznościami i żałobą.

Z kolei biel stoi po drugiej stronie bieguna, symbolizując czystość i niewinność, a także bycie otwartym na innych. Pomiędzy nimi znajdują się odcienie szarości, dla osób, które czują się pewniej, gdy wtapiają się w tło i wolą się nie wyróżniać. Dość stonowany będzie również brąz, który obrazuje stabilizację, praktycznie podejście oraz przywiązanie do rodziny i tradycji.

Obecnie bardzo modne stało się odchodzenie poza neutralność i sięganie po odważne kolory. Czerwień może oddziaływać pobudzająco, pokazując, że dana osoba jest ekspansywna i aktywna, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Często sięgają po nią kobiety, gdyż kojarzy się też z atrakcyjnością i zmysłowością. Podobny efekt pozwoli osiągnąć róż, choć ten zwiastuje większą niewinność i potrzebę wsparcia.

Barwy pomarańczowe oraz żółte mają w sobie duże pokłady energetyczne i sygnalizują pozytywne nastawienie do życia oraz otoczenia. Popularne są także odcienie niebieskiego, które działają uspokajająco i są często wybierane przez ludzi ambitnych oraz kreatywnych – w ciemniejszych wariantach symbolizują z kolei profesjonalizm oraz wyrachowanie. Ciekawym wariantem jest zieleń, która odnosi się oczywiście do przyrody, lecz może obrazować też delikatne rozchwianie i problemy. 

Jak wykorzystywać kolory w swoich strojach? 

Wbrew pozorom nawet odważne i przebojowe osoby nie zawsze lubią zwracać na siebie uwagę decydując się na wielobarwne stroje. Dobrym sposobem jest wtedy dobieranie kolorowych elementów. Można pomyśleć choćby o tego typu stopkach skarpetkach, które mogą w delikatny i subtelny sposób nawiązywać do charakteru danej osoby, jednocześnie nie czyniąc całej stylizacji krzykliwą. Większość osób decyduje się na wprowadzenie kolorów właśnie w ten sposób, gdyż uznają to za wyrażanie siebie, a jednocześnie czują się bardziej komfortowo, gdy ogólny wygląd jest bardziej stonowany czy elegancki.

Decydując się na to, by cały ubiór był barwny, warto dobierać poszczególne części z rozwagą, tak by do siebie pasowały. Jest to wskazane zarówno pod kątem estetycznym, jak i tym by nasz strój rzeczywiście odzwierciedlał to jacy jesteśmy. Zawsze dobrym rozwiązaniem są też kolorowe sukienki czy spódnice u pań, a u mężczyzn koszule. Odważniejsi panowie mogą się również zdecydować na marynarki w nietypowych odcieniach. Bez względu na to jaka część stroju będzie kolorowa, na pewno warto wprowadzać takie elementy do swoich kompozycji, gdyż dodajemy sobie wtedy energii i sprawiamy, że inne osoby patrzą na nas w bardziej pozytywny sposób. 

Dodatki

Ciekawym sposobem na przemycenie koloru do kreacji jest odpowiedni dobór dodatkowych fragmentów stroju, które również mogą wiele mówić o danej osobie. W różnych intrygujących odcieniach mogą być choćby czapki beanie dostępne w wielu wariantach na https://kabak.com.pl/kategoria/czapki-beanie czy stylowe rękawiczki oraz szaliki. Wśród kobiet często można napotkać kolorowe apaszki, natomiast dla panów prostym sposobem na przełamanie nawet eleganckiego stroju są krawaty bądź muchy w jaskrawych odcieniach. Jest to kolejna metoda by pokazać światu pewne cechy swojego charakteru, a jednocześnie skomponować ogół ubioru według powszechnie przyjętych norm i w ramach własnego przekonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym możemy palić w kominku?
Czym możemy palić w kominku?
Kominek to wspaniałe miejsce, w którym można cieszyć się zimową porą. Jest to świetne miejsce do gromadzenia się z rodziną […]
Jak nadać swojemu ciału zdrowego i młodzieńczego wyglądu?
Jak nadać swojemu ciału zdrowego i młodzieńczego wyglądu?
Zdrowa dieta i aktywność fizyczna Według lekarzy z każdym rokiem przybywa osób dotkniętych otyłością. Na szczęście wielu otyłych podejmuje walkę […]
Jak czyścić grill?
Jak czyścić grill?
Grillowanie to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w okresie wiosennym oraz letnim. Przyrządzanie […]