Jakie są obecnie najpopularniejsze plany dietetyczne?

Najpopularniejsze plany dietetyczne dzisiaj to:

Low-Carb Dieta

Dieta low-carb to plan utraty wagi, który ogranicza spożycie węglowodanów. Węglowodany są formą cukru i obejmują pokarmy bogate w skrobię, takie jak chleby, makarony, ryż i ziarna. Cięcie węglowodanów z diety może pomóc schudnąć, ponieważ zmniejsza ogólne spożycie kalorii.

Dieta keto

Dieta keto to plan żywieniowy o wysokiej zawartości tłuszczu, umiarkowanej zawartości białka i niskiej zawartości węglowodanów. Zyskała popularność w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na jego zdolność do pomocy ludziom schudnąć szybko. Dieta keto działa poprzez umieszczenie swojego ciała w stanie ketozy, co oznacza, że spala tłuszcz zamiast węglowodanów dla energii. Kiedy organizm spala tłuszcz w przeciwieństwie do węglowodanów, tracisz wagę i może nawet czuć się mniej głodny niż zwykle.

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa to taka, która wyklucza pokarmy zawierające białko – gluten. Gluten znajduje się w wielu ziarnach, takich jak pszenica, jęczmień i żyto. Osoby z celiakią muszą unikać wszystkich źródeł glutenu, ponieważ może on uszkodzić ich jelita. Inne osoby mogą zdecydować się na przestrzeganie diety bezglutenowej, ponieważ mają nieceliakalną wrażliwość na gluten lub alergię na pszenicę. Produkty bezglutenowe do takiej diety można kupić chociażby na stronie https://bezgluten.pl/.

Dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska to taka, która nie zawiera w ogóle produktów zwierzęcych, takich jak mięso czy ryby. Wegetarianie nie jedzą żadnych produktów zwierzęcych, ale niektórzy decydują się na jedzenie jaj lub produktów mlecznych (takich jak ser). Niektórzy wegetarianie prowadzą nawet całkowicie wegański styl życia, w którym jedzą tylko pokarmy roślinne, takie jak owoce i warzywa.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =