Jak sprawić aby dziecko nie bało się wizyt u dentysty?

Pierwsza wizyta u dentysty, a często również kolejne, to dla najmłodszych duży stres. Sprawia to, że bardzo ważne są początkowe doświadczenia malucha w gabinecie dentystycznym. Dobry stomatolog dzięki odpowiedniemu podejściu potrafi rozładować lęk, napięcie i niepokój u dziecka. Szukając odpowiedniego gabinetu, warto wybrać taki, który specjalizuje się w leczeniu zębów już u kilkuletnich pacjentów. Bardzo ważnym krokiem łagodzącym stres jest wizyta adaptacyjna, którą umożliwiają najlepsze placówki dentystyczne. Podczas niej dziecko może poznać gabinet, obejrzeć urządzenia i w spokojnej, przyjaznej atmosferze porozmawiać z personelem kliniki.

Profilaktyka i fachowa opieka dentystyczna – klucz do zdrowych zębów dziecka

Tym, co budzi największy lęk dziecka, jest ból zęba i związane z nim nieprzyjemne odczucia podczas leczenia. Aby uniknąć dużych ubytków, warto od pierwszych miesięcy życia malucha dbać o właściwą dietę i regularne mycie – najpierw samych dziąseł, a potem pierwszych zębów. Niezbędne są także wizyty profilaktyczne, które pozwolą wykryć nawet najmniejsze objawy próchnicy, a jednocześnie oswoją małego pacjenta z gabinetem dentysty. Strach u dziecka pomoże przełamać przyjazne i kolorowe wyposażenie placówki i obecność kącika zabaw, jak na przykład w klinice https://stomo.pl/leczenie/stomatolog-dla-dzieci/. Dobry dentysta nie tylko zapobiegnie powstaniu dentofobii, ale też pomoże w ujarzmieniu i redukcji istniejącego już lęku. Bardzo pomocna jest możliwość zabrania do gabinetu ukochanego pluszaka. Kluczowe jest także znalezienie stomatologa doświadczonego w leczeniu zębów u dzieci. Dobry specjalista potrafi w szybki i skuteczny sposób wyleczyć ubytek, minimalizując czas spędzany przez dziecko na fotelu. To wszystko sprawia, że udaje się pokonać lęk przed dentystą nawet u maluchów, które miały negatywne doświadczenia w innych gabinetach.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − osiem =