Jak można zaoszczędzić w firmie na oświetleniu?

Istnieją dwa podstawowe sposoby oszczędzania na oświetleniu w firmie. Pierwszy polega na optymalizacji sieci oświetleniowej. Wymianie starych energochłonnych źródeł światła (żarówek, świetlówek itp.) na nowe, wydajne i tanie w eksploatacji. Dopasowaniu systemu do realnego zapotrzebowanie na światło. Eliminacji zbędnych punktów oświetleniowych na rzecz tworzenia nowych tam gdzie występują braki. Drugi sposób, komplementarny wobec pierwszego, polega na uzyskaniu dostępu do tańsze bądź darmowej energii zasilającej system oświetlenia. Ten cel można aktualnie osiągnąć poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej.

A co z kosztami inwestycji?

I w tym przypadku możemy pójść dwiema drogami. Środki na tego typu inwestycje wyłożymy z kasy firmy. Uniemożliwi to nam przeznaczenie ich na inne cele. Albo skorzystamy z systemu finansowania i płatności, który nie zmusza nas do ponoszenia żadnych nakładów początkowych. Istnieje taki system i od lat bardzo dobrze sprawdza się na świecie. Od pewnego czasu również w Polsce. Firma wykonawcza przeprowadza taką inwestycję od początku do końca na własny koszt. My jako Klient płacimy następnie abonament za możliwość korzystania ze stworzonego systemu. Rata abonamentu bez problemu może być niższa niż uzyskiwane co miesiąc oszczędności. Usługi takie oferuje np. firma Luneos. Jej program w dziedzinie fotowoltaiki nosi nazwę PV as a service.

Firma ta działa na terenie całego kraju. Jeśli Twoja firma działa w okolicach Trójmiasta i będzie Ci potrzebna modernizacja oświetlenia Sopot jest miejscem gdzie zlokalizowane jest najbliższe biuro tego wykonawcy.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =