Sprawdzone pomysły na dodanie mieszkaniu zacisznego charakteru

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Problem z uzyskaniem kameralnego charakteru mieszkania mają zwłaszcza lokatorzy osiedli. Zarówno bloki, jak i położone w dużym zagęszczeniu domki jednorodzinne utrudniają mieszkańcom uzyskanie intymnej, przytulnej atmosfery swojego domu lub podwórka. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, by mieszkanie stało się miejscem kameralnym, w którym miło jest przebywać. Jakie? Podpowiadamy! 

Żaluzje fasadowe, czyli mieszkanie pod kontrolą

Jedną z możliwości dodania swojemu mieszkaniu przytulnego charakteru są żaluzje fasadowe montowane na oknach. Sprawdzą się one zwłaszcza na szczególnie przeszklonych powierzchniach, które z uwagi na swoje właściwości po zmroku ukazują całe wnętrze mieszkania. Montaż żaluzji fasadowych nie należy do najprostszych, jednak ich użytkownicy wskazują na kilka zalet tego rozwiązania. Po pierwsze właściciel mieszkania sam może decydować, jak dużo naturalnego światła wpada do wnętrza jego domu. W odróżnieniu od automatycznych rolet, żaluzje pozwalają na dowolne ustawienie lameli względem zasłanianej powierzchni. Co więcej, dodają niezwykłej elegancji mieszkaniu oraz okolicy, a poprzez ich kolorystyczne dopasowanie do elewacji zachwycają obserwatorów swoim wyglądem. 

Wykorzystując żaluzje fasadowez łatwością można odgrodzić wnętrze mieszkania od wścibskich oczu sąsiadów. Bez całkowitego odcięcia dostępu światła do wnętrza można zapewnić sobie intymność i przytulny charakter nawet w najbardziej zasiedlonej okolicy. Żaluzje fasadowe najczęściej wykonywane są na indywidualne zamówienie, przez co można mieć pewność o ich idealnym dopasowaniu do przeszklonej powierzchni. 

Dekoracje okien o kameralnym charakterze

Zaciszny charakter mieszkania można uzyskać także dzięki przemyślanym dekoracjom okiennym. Mowa przede wszystkim o odcinaniu wnętrza domu od oczu sąsiadów za pomocą eleganckich firan, zasłon, czy rolet plisowanych, których duży wybór jest na https://magdalena24.pl/firany/nowoczesne. Firany mają bowiem znacznie więcej zalet, niż jedynie dekorowanie okien. Ich dopasowana do pomieszczenia długość sprawia, że osoby znajdujące się na zewnątrz nie widzą tego, co dzieje się w środku mieszkania. Już samo zawieszenie tkanin na okno dodaje domom przytulnej, zacisznej atmosfery. Zwłaszcza, gdy firany połączy się z ciekawymi wzorami zasłon lub rolet. 

O kameralny charakter domu pomogą bowiem zadbać również te elementy. Długie zasłony w interesującym kolorze nie tylko udekorują wnętrze, lecz przede wszystkim pozwolą stworzyć przytulne warunki wewnątrz pomieszczenia. W przypadku rolet plisowanych mowa zarówno o dekoracji, jak i osłonięciu powierzchni szyby. Zamontowanie rolet pozwala na dowolne ułożenie materiału na oknie, jednocześnie jednak odcinając dostęp naturalnego światła do pomieszczenia. Mimo to wielu właścicieli mieszkań decyduje się na tego typu rozwiązanie do stworzenia zacisznego charakteru w swoim wnętrzu. 

Zaciszne mieszkanie dzięki… roślinom

Co zrobić, jeśli żadne z wymienionych wcześniej rozwiązań nie daje posiadaczom domów pożądanego efektu? Wówczas warto zdecydować się na… rośliny! Nie chodzi jednak o niewielkie kwiaty doniczkowe, które stojąc na parapecie nie osłaniają nawet części szyby, lecz o bujne krzewy i kwiaty sadzone również na zewnątrz. Dbanie o zaciszny charakter pomieszczenia w ten sposób jest tym bardziej korzystne, że posiadanie dużych roślin doniczkowych w domu i na posesji staje się niezwykle modne. Coraz więcej osób decyduje się na piękne monstery, czy paprocie w ramach dekorowania wnętrz, a ustawienie ich w odpowiednich miejscach pomoże uzyskać przytulny charakter w mieszkaniu. 

Posiadacze ogrodów mogą zdecydować się na stworzenie specjalnej rabaty z roślinnością, która ustawiona będzie dokładnie przed oknami domu. Bluszcz ozdobny, bujne tuje lub krzewy różane znacząco poprawią poczucie, że mieszkanie ma zaciszny charakter. Ten sam krok może zostać podjęty przez właścicieli mieszkań zlokalizowanych na bardzo zagęszczonych osiedlach – nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by bujne, lecz mniejsze rośliny doniczkowe uprawiać również na należącym do mieszkania balkonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co będzie potrzebne do organizacji przyjęcia z okazji I Komunii Św. we własnym ogrodzie?
Co będzie potrzebne do organizacji przyjęcia z okazji I Komunii Św. we własnym ogrodzie?
Uroczystości komunijne, tradycyjnie odbywają się w maju, czyli jednym z najpiękniejszych wiosennych miesięcy. Ciepła aura, soczysta zieleń trawy oraz rozkwitające […]
Czy istnieją alternatywy dla węgla, stosowane do ogrzania domu na zimę?
Czy istnieją alternatywy dla węgla, stosowane do ogrzania domu na zimę?
Dla wielu osób węgiel kamienny jest jedynym słusznym wyborem w kontekście ogrzewania domu. Takie spojrzenie na sytuację mocno ogranicza możliwości. […]
Solidne i trwałe materiały na schody – z czego warto je wykonać?
Solidne i trwałe materiały na schody – z czego warto je wykonać?
Schody zewnętrzne są niezwykle istotnym elementem wejścia do każdego domu jednorodzinnego. Wynika to z faktu, że pozwalają na komfortowe dostanie […]