Z jakiego materiału powinno być wykonane szambo?

Szambo to świetny sposób na gromadzenie nieczystości. Z bezodpływowych zbiorników korzysta się najczęściej w domach, które nie mają podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Decydując się na zakup szamba, klienci najczęściej wybierają między tym wykonanym z betonu a tym z plastiku. W trosce o środowisko coraz więcej osób stawia na tworzywa sztuczne, które cechują się wysoką szczelnością. Tradycyjne zbiorniki betonowe mają tendencję do pękania i przeciekania, wskutek czego zanieczyszcza się gleba i wody gruntowe.

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości plastikowe szambo?

Zbiorniki na nieczystości wykonane z tworzywa sztucznego to gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Pojemniki tego typu są lekkie, ale dobrze osadzają się w gruncie, nawet podmokłym. Koszty instalacji i eksploatacji takiego szamba również są niższe niż w przypadku obiektu betonowego. Decydując się na plastikowe zbiorniki na szambo, warto wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców w danym domu oraz zużycie wody. Montowany obiekt powinien mieć nieco większą pojemność, aby jego użytkowanie było w pełni bezpieczne i wydajne. Osoby szukające taniego i ekologicznego rozwiązania problemu ścieków powinny zdecydować się na szambo plastikowe.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 3 =