Co warto wiedzieć o tkaninach węglowych?

Tkanina węglowa nazywana jest również matą węglową. Jest to rodzaj materiału kompozytowego, który wyróżnia się niewielką wagą oraz dużą wytrzymałością. Wykonuje się z niego różnego rodzaju przedmioty, które są bardzo trwałe oraz sprężyste. Tkaniny węglowe stosuje się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie lekkich i niezmieniających kształtu elementów. 

Czym charakteryzują się tkaniny węglowe?

Tkaniny węglowe występują w różnej gramaturze oraz splocie. Dwoma najpopularniejszymi rodzajami splotów są bez wątpienia sploty płócienne oraz diagonalne. Pierwszy z nich przypomina swoim wyglądem szachownicę, gdyż każda nić przechodzi pod każdym pasem, ale w przeciwnym kierunku. Dzięki temu powstaje tak charakterystyczny wzór. Splot diagonalny nieco przypomina sposób, w jaki wytwarza się kosze z wikliny. Każda z nici przechodzi przez jedną przeciwstawną im nić, a następnie jest umieszczona poniżej dwóch kolejnych. Różnią się one wyłącznie wyglądem, gdyż ich wytrzymałość jest taka sama. Maty węglowe wykorzystuje się również w budownictwie do wzmacniania różnego rodzaju elementów konstrukcji. Ofertę firmy zajmującej się produkcją tkanin węglowych można znaleźć pod adresem https://primson-composites.pl/tkaniny/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + osiem =