Prysznic czy wanna – zalety obu rozwiązań

Podczas urządzania łazienki należy zdecydować się na montaż prysznica lub wanny. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej.

Funkcjonalność prysznica

Prysznic to rozwiązanie, które charakteryzuje się znakomitą funkcjonalnością. Odświeżanie ciała pod natryskiem zajmuje maksymalnie kilka minut. W tym czasie można w komfortowy sposób umyć głowę oraz całe ciało bez konieczności zużywania ogromnych ilości wody. Obecnie w sprzedaży dostępne są kabiny prysznicowe w różnych kształtach i rozmiarach, które można dopasować do gabarytów łazienki. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się prysznice bez brodzika, z których swobodnie korzystają także osoby z niepełnosprawnością ruchową. Osoby, które lubią zrelaksować się podczas mycia, mogą zdecydować się na deszczownice Grohe, które delikatnie masują ciało i wykazują działanie odprężające.

Komfort korzystania z wanny

Jeśli jednak ktoś poszukuje jeszcze większego komfortu, powinien postawić na tradycyjną wannę. Kąpiel w ciepłej wodzie znakomicie koi nerwy i pomaga odreagować stres. Możliwe jest także zastosowanie olejków eterycznych, które pobudzają zmysły i relaksują. Wanna znakomicie sprawdza się również w przypadku zawodowych sportowców. Zanurzenie ciała w lodowatej wodzie przyspiesza regenerację organizmu, zmniejsza obrzęki i stany zapalne. Na tego rodzaju element wyposażenia łazienki powinny także zdecydować się osoby, którym zależy na tym, by łazienka wyglądała stylowo i estetycznie. Nowoczesna wolnostojąca wanna i baterie wannowe Grohe to znakomite połączenie nadające łazience klasy i elegancji.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − dziesięć =