Co przyda się na przyjęciu?

Organizacja przyjęcia to nie jest taka łatwa sprawa. Nie bez przyczyny jak grzyby po deszczu pojawiają się na rynku firmy oferujące kompleksowe przygotowanie różnych uroczystości. Dobry plan sprawi, że nawet całkiem duża impreza uda się na pewno. Zadbaj o kilka ważnych elementów, a resztę załatwi dobry nastrój i sympatyczna atmosfera.

Stół

Sercem przyjęcia jest zazwyczaj stół. Pomyśl o tym zawczasu, uwzględniając rodzaj zgromadzenia i liczbę zaproszonych gości. Pamiętaj, że inaczej trzeba przygotować się na rodzinny obiad, a zupełnie inny charakter będą miały urodziny w gronie przyjaciół. Jeśli na organizowanej imprezie pojawią się osoby starsze, postaw na klasyczny stół i krzesła, co zapewni im komfort.

Za to spotkanie, nawet duże, w gronie znajomych sprawia, że niekoniecznie trzeba zasiadać. Wystarczy bufet i dostęp do kanap, foteli, czy puf, gdzie będzie można spocząć, jeśli komuś znudzi się stanie lub taniec.

Nakrycie stołu

Zawsze warto mieć w domu specjalną zastawę na bardziej uroczyste okazje. Jednak czasem 6-osobowy komplet to za mało. Co wtedy? Masz dwa wyjścia. Możesz uzupełnić braki kupując, pojedyncze sztuki. W przypadku brakujących sztućców możesz na przykład nabyć gerlach celestia na sztuki, czyli eleganckie łyżki, widelce czy noże.

Zaletą jest, że kupujesz dokładnie tyle, ile jest ci potrzebne, a nie ile jest w zestawie. Warto też sprawdzić inne modele sztućców tej marki na https://gastrohevi.pl/shop/Sztućce-i-noże,Sztućce-na-sztuki,Gerlach-Horizon.

Druga możliwość to wypożyczenie. Istnieją specjalne wypożyczalnie sprzętu gastronomicznego. Można dzięki temu szybko skompletować zastawę nawet na 20-30 osób.

Menu

To ważny punkt przyjęcia. Zorientuj się, co lubią goście. Czy lepszy będzie trzydaniowy obiad, czy może przekąski typu “finger food”. A może goście będą gotowi na przyjęcie składkowe lub nawet wspólne gotowanie. W okresie letnim możesz również rozważyć grillowanie, które cieszy się dużym powodzeniem i nie oznacza jedynie kiełbasek, ale bardzo duże spektrum smacznych dań, włącznie z deserami.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 5 =