Co powinno się znajdować na wyposażeniu salonu kosmetycznego?

Salon kosmetyczny to miejsce, w którym na co dzień wykonywane są profesjonalne usługi w zakresie pielęgnacji ciała, dłoni oraz stóp. Jego otwarcie jest nierozerwalnie związane z koniecznością zakupu rozmaitych narzędzi, akcesoriów i produktów kosmetycznych. Mają one bowiem kluczowe znaczenie w kontekście sprawnej obsługi klientów i zapewnienia im optymalnego komfortu. Wszelkie elementy wyposażenia niezbędne w salonach urody posiadają w swoim asortymencie stacjonarne oraz internetowe hurtownie kosmetyczne.

Nie zapomnijmy o artykułach jednorazowego użytku 

W każdym salonie kosmetycznym muszą się znaleźć przede wszystkim ergonomiczne meble. Zaliczamy do nich m.in. porządne łóżko rozkładane przeznaczone do masażu, taboret zabiegowy na kółkach (najlepiej z wyprofilowanym oparciem i miękkim siedziskiem), zestaw szafek do przechowywania kosmetyków i narzędzi, stolik z szufladami (przydatny w trakcie wykonywania manicure), wieszak na okrycia wierzchnie klientów, a także duże lustro.

Nie obejdzie się bez specjalistycznych urządzeń do zabiegów stricte na twarz oraz ciało. W tej pierwszej kategorii wyróżniamy choćby lampę typu lupa, kombajn wielofunkcyjny, aparat do mikrodermabrazji, laser IPL czy roller do mezoterapii igłowej, natomiast w drugiej – kapsułę SPA, sprzęt do próżniowego modelowania figury i aparat do liposukcji kawitacyjnej.

Warto także nabyć:

– drobne akcesoria – bańki, stemple, świece, kamienie, miseczki, pędzle itp

– urządzenia do manicure i pedicure – frezarka kosmetyczna, lampa UV, pochłaniacz pyłów, dłuta, cążki, skalpele

– kosmetyki – lakiery żelowe i hybrydowe, kremy, balsamy, 

– autoklaw do sterylizowania narzędzi

– rzeczy jednorazowego użytku – np. waciki, czepki, patyczki, chusteczki, prześcieradła, woreczki, koce, tuniki, fartuchy i opaski na włosy

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + trzy =