Chęć przebudowy domu – jakie formalności należy spełnić, aby zrobić to legalnie?

Przebudowa domu pozwala zmienić układ oraz wymiary poszczególnych pomieszczeń, dzięki czemu mogą być one dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wcześniej trzeba jednak sprawdzić, czy konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Warto dowiedzieć się z jakimi jeszcze formalnościami wiąże się ta decyzja.

Jakie dokumenty niezbędne są do przebudowania domu?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy gmina posiada Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Zawiera on wszystkie wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób można rozbudować dany budynek. Jeśli go nie ma, konieczne jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu rozbudowy wraz z uwzględnieniem wszystkich instalacji. Niekiedy konieczne może okazać się przeprowadzenie ekspertyzy technicznej mającej na celu sprawdzenie kondycji budynku, który ma zostać rozbudowany. W przypadku, gdy planowana rozbudowa nie przekracza wyznaczonych odległości od granic z sąsiednimi działkami, nie ma konieczności posiadania pozwolenia na budowę. Warto jednak sprowadzić na miejsce geodetę, który dokona niezbędnych pomiarów. Doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie znaleźć można pod adresem http://geosurv.pl/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 4 =