Co jest klimakonwektor?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasze domy w okresie późno jesiennym i zimowym wymagają regularnego ogrzewania. Istnieje na to kilka skutecznych sposobów, a jednym z nich jest korzystanie ze specjalnych urządzeń zwanych klimakonwektorami. Są to produkty łączące w sobie zarówno cechy tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, jak i klimatyzatorów. Coraz więcej ludzi decyduje się na ich zamontowanie w mieszkaniu, dlatego warto napisać kilka słów na temat specyfiki ich funkcjonowania.

Jak to działa?

Klimakonwektor kasetonowy to specjalne urządzenie z wbudowanym wymiennikiem ciepła i wentylatorami, których zadaniem jest wymuszanie cyrkulacji powietrza. Ponadto we wnętrzu tego sprzętu znajduje się nowoczesny system automatyki odpowiadającej za właściwą pracę poszczególnych elementów.

To wszystko powoduje, że można za jego pomocą efektywnie czuwać nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, a także znacznie ograniczyć straty energii (licznik energii elektrycznej u większości użytkowników już po miesiącu wskazuje znacznie niższą wartość).

Aby klimakonwektor działał poprawnie zimową porą, należy dostarczyć mu wodę podgrzaną w kotle ciepłowniczym. Latem natomiast trzeba stosować wodę schłodzoną w specjalnym agregacie chłodniczym. Wentylatory zamontowane w tym urządzeniu wymuszają ruch powietrza, ogrzewając tym samym lub chłodząc pomieszczenie – w zależności od pory roku i naszych aktualnych oczekiwań.

Warto podkreślić, że otrzymane w ten sposób powietrze jest czyste i precyzyjnie przefiltrowane, dzięki czemu sprzyja alergikom i ludziom o dużej podatności na choroby związane z układem oddechowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Makijaż na co dzień – jakich kosmetyków warto używać?
Codzienny makijaż powinien być szybki i lekki. Głównym celem takiego zabiegu jest świeży, wypoczęty wygląd, rozjaśniona cera oraz pokrycie ewentualnych […]
W jaki sposób zabezpieczyć okna dachowe przed upałami?
W jaki sposób zabezpieczyć okna dachowe przed upałami?
W ostatnich latach już mało kto neguje faktyczne istnienie ocieplenia klimatu. Jego wpływ odczuwamy rok po roku, przez coraz dłuższe […]
Dlaczego firma powinna posiadać własną stronę w internecie?
Dlaczego firma powinna posiadać własną stronę w internecie?
Strona internetowa to pierwsza rzecz, jaką widzi większość ludzi, gdy szukają Cię w Internecie. To internetowa baza domowa Twojej firmy, […]