Za pomocą jakich materiałów można stworzyć wymarzony taras?

Marzysz o budowie tarasu? Nie ważne czy mały, czy duży, z pewnością zastanawiasz się, jakie powinien spełniać warunki, żeby był zarówno funkcjonalny, jak i ładny. Dowiedz się, z jakich materiałów może być zbudowany oraz jakie mają one wady i zalety. 

Materiały na taras

Zanim podejmiesz decyzję, jaki materiał na taras wybrać, musisz przeanalizować, czym się charakteryzują oba i co w Twoim przypadku będzie najlepsze. Warto także zdać się na opinię fachowców np. z IdeaGarden, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. 

Pierwszą opcją jest drewniany taras, najchętniej wybierany przez miłośników naturalnych surowców. Wygląda dobrze, jest przyjemny w dotyku i elegancki, a przede wszystkim ponadczasowy. Nic więc dziwnego, że jako pierwszy pojawia się w Twojej głowie. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że jest on wymagający. Oznacza to konieczność regularnej impregnacji. Jeśli tego nie robisz, traci swój urok i brzydko się starzeje i staje się mniej trwały. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować tę dodatkową pracę, którą musisz wykonać, będzie to na pewno trafione rozwiązanie. W tej kategorii tarasów masz do dyspozycji różne gatunki drewna, poczynając od rodzimych, na egzotycznych kończąc.

Drugą możliwością są tarasy wykonane z kompozytów. Są to trwałe materiały bardzo dobrze odwzorowujące naturalne drewno. Do ich największych zalet należy to, że nie pękają, są odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcze czy zmienna temperatura, a przede wszystkim nie wymagają regularnej impregnacji. Dzięki temu, że konglomerat w 50% wykonany jest z naturalnej sosny i może być w całości poddany recyklingowi, jest on przyjazny dla środowiska.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + 7 =