Urządzenia, jakie powinny znajdować się w zakładach przemysłowych

Zakłady przemysłowe są miejscami, gdzie pracuje ogromna ilość różnych maszyn i urządzeń. Część z nich wymaga regularnej wymiany elementów eksploatacyjnych. Jeśli zostanie to zaniedbane, szybko dojdzie do awarii, a w najlepszym wypadku sprzęt nie będzie działał prawidłowo. Często mamy też do czynienia z różnymi niebezpiecznymi substancjami, jak choćby gazami, dlatego konieczne jest dbanie o to, by nie dochodziło do żadnych wycieków.

Instalacja sprężonego powietrza

Praktycznie w każdej hali produkcyjnej mamy ogromną ilość urządzeń, które pracują na sprężone powietrze. Jest to bardzo tani w budowie i łatwy w obsłudze system, który zapewnia między innymi to, że urządzenia końcowe są małe i lekkie, a dysponują dużą siłą i mocą. Kluczowym punktem każdej instalacji tego typu jest centralny kompresor, który pobiera powietrze z otoczenia i wtłacza je do zbiornika o pojemności od kilkudziesięciu do nawet kilkuset litrów. Na wlocie powinien znajdować się filtr powietrza do sprężarki, który trzeba wymieniać regularne, nawet co kilka dni. Dlatego też zapas takich filtrów powinien zawsze znajdować się pod ręką.

Ochrona przed wybuchem i pożarem

Wymagane prawem są specjalne systemy, które mają za zadanie chronić pracowników przed skutkami wybuchu lub pożaru. Przede wszystkim nie można do tych zdarzeń dopuścić, dlatego należy sprawdzać między innymi to, czy nie ulatniają się żadne niebezpieczne substancje. Detektor gazu Gazex pozwoli na wykrycie zarówno propanu, butanu, metanu jak i innych, które są często wykorzystywane w przemyśle. Oprócz tego musi istnieć też instalacja przeciwpożarowa z tryskaczami sufitowymi, z których po wykryciu ognia natychmiast zacznie wydostawać się woda.

Idzie Nowe

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − dziewięć =